Zmena vášho osobného štýlu

 In Lifestyle

Vytvoriť si perfektný šatník, či vlastný štýl nie je vôbec jednoduché. Dokonca ani keď chcete vyťažiť maximum z oblečenia, ktoré práve vlastníte. Musíte na to ísť postupne. Určite nebudete schopní kompletne zmeniť svoj štýl len tak zo dňa na deň. Svet pánskej módy takto proste nefunguje. Musíte sa s tým zmieriť. Existuje toľko možností, ktoré treba premyslieť a tak málo ľudí, ktorých by ste sa mohli opýtať na názor. Pri najlepšom alebo pri najhoršom, môžete sa opýtať vašich priateľov, kolegov z práce, či partnerky alebo dokonca môžete požiadať vašu mamu o radu. V konečnom dôsledku však prídete na to, že ste tam, kde ste začínali, bez nápadu a sebavedomia.

Tento problém je nepríjemný, ak robíte prvé kroky k revolúcii vo vašom šatníku. Práve na to sme tu a radi vám s tým pomôžeme. Mnohí z vás nás kontaktujú prostredníctvom našej fanpage s prosbami o radu, ktoré s radosťou vypočujeme a poskytneme adekvátnu odpoveď. Budeme veľmi radi, ak v tom budete pokračovať.

Popravde, toto nás mierne odlišuje od ostatných slovenských stránok. Našim hlavným cieľom je pomôcť, poradiť a vylepšovať, čo sa dá. Veríme, že toto je dôvod prečo sa ľudia k nám radi vracajú pre ďalšie a ďalšie nápady, tipy a triky.

Ceste k zmene štýlu je dlhá a kľukatá. Každý však niekde musí začať! Je nesmierne dôležité, aby ste posúvali vaše hranice odvahy a začali skúšať nové veci. Netreba zmenu brať veľmi zhurta a podnikať priveľké kroky, ktoré by mohli vyústiť do zlyhania a depresie. Pamätajte, že zmeny nemusia byť obrovské, niekedy stačí tak málo …

Podniknite prvé kroky

Ako ste určite pochopili, tento článok vznikol na základe vašich podnetov a prosieb o rady. Veľa mužov nezmenilo svoj štýl roky a práve títo muži si môžu myslieť, že kompletná výmena šatníku je veľmi dobrý nápad. Nemôžu sa viac mýliť!

Podľa môjho názoru, vylepšenie vášho aktuálneho šatníku môže byť oveľa lepšie ako kompletná výmena. Budete pracovať s oblečením, ktoré poznáte, budete sa cítiť pohodlnejšie a dokonca niečo ušetríte. Často vravíme, že sebadôvera je kľúčom k príjemnému vzhľadu a dobrému oblečeniu. Ak sa cítite nepohodlne v oblečení, ktoré nosíte, určite dosiahnete presný opak toho, čo by ste chceli.

Po týchto úvodných riadkoch mám pre vás zopár bodov, ktoré by vám mohli pomôcť vykročiť smerom k novému JA.

1.Revízia šatníku

Určite ste zachytili ako vaši známi, či kolegovia rozprávajú o každoročnej revízii šatníku – väčšinou to býva pred Novým rokom, kedy sa zbavujú nechcených a nepotrebných kúskov oblečenia. Tento postup sa hodí aj v tomto prípade. Zbavte sa zbytočných vecí, ktoré vám zaberajú miesto v skrini, ktoré nenosíte alebo vám už jednoducho nepadnú. Hneď sa vám odokryje priestor pre vaše nové veci.
Avšak, nemusíte byť pri revízii bezcitný. Uvažujte. Ak stále nosíte určitý kus oblečenia, nechajte si ho. Ak v ňom vidíte potenciál, nechajte si ho – vždy ho môžete zahodiť neskôr.

2.Zmeňte účes

Máte ten istý účes počas posledných 5 rokov? Pravdepodobne je čas, aby ste s tým niečo spravili. Nič nehovorí o zmene jasnejšie, ako dobrý účes.

Surfujte po internete, prezrite si časopisy alebo rôzne články, ktoré ponúkajú najnovšie trendy, nájdite si účes, ktorý vám bude najlepšie vyhovovať a navštívte vášho kaderníka. Pozor, ak váš kaderník stojí iba 5€, zmeňte ho. Dobrý kaderník s vami strávi viac času, poradí vám a pomôže vybrať účes, ktorý sa hodí k vašej tvári, štruktúre a typu vlasov. To znamená, že keď vyjdete zo salóna, budete vyzerať najlepšie, ako by ste mohli. Platí jednoduché pravidlo, zaplaťte viac, dostanete viac.

Zmeňte svoj štýl

3.Zvážte svoje finančné možnosti

Buďte realisti a opýtajte sa samých seba: „Koľko peňazí som ochotný minúť?“ Peniaze by nemali byť žiadny problém. Bolo to už dokázané niekoľkokrát, že nemusíte minúť tisíce EUR na to, aby ste vyzerali dobre a zlepšili si svoj štýl. Vytlčte najviac zo zliav a výpredajov, skamaráťte sa so stránkami ako je eBay alebo dokonca ASOS, kde môžete nájsť vždy zľavy a zároveň veľmi kvalitné kúsky. (pozn. red. ASOS mám veľmi rád, nájdem tam vždy veľmi dobré a vhodné kúsky oblečenia)

Najdôležitejšie však je,  byť rozumný za každých okolností. Poriadne so rozmyslite svoj nákup, akoby ste mali impulzívne kupovať všetko, čo sa vám zapáči.

V prípade, že peniaze nie sú pre vás žiadnou veličinou, investujte, investujte a opäť investujte (do oblečenia)! Kľudne utraťte viac peňazí za vysoko kvalitné kúsky oblečenia, ktoré vám padnú lepšie a vydržia dlhšie. Nebojte sa toho.

4.Zamyslite sa nad vašim štýlom

Akým smerom chcete, aby sa váš štýl uberal? Chcete vyzerať úhľadnejšie alebo inteligentnejšie? Myslíte si, že váš štýl by mohol viac odrážať váš vek?

Musíte vedieť, ako chcete vyzerať predtým, ako začnete míňať vaše peniaze. Pravdaže, nápady sa môžu meniť počas nakupovania, obzvlášť keď zistíte, že niektoré veci vám padnú lepšie ako iné. Vždy však majte aspoň základnú myšlienku.

Čo chcete vlastne zmeniť? Akákoľvek je vaša odpoveď, musíte myslieť na to, že to vždy chce čas.

5. Zmeňte svoj postoj

Ak chcete zmeniť svoj štýl, musíte zmeniť aj postoj k svojmu obliekaniu a image. Toto býva pre mnohých veľkou prekážkou. Nemôžete brať svoj vzhľad seriózne, ak sa držíte ignorantských stereotypov a predsudkov. Toto vás určite bude držať na uzde pri robení akýchkoľvek rozumných zmien.

6.Zmeňte spôsob holenia

Holenie je pre mužov jednou z najzákladnejších vecí, čo sa vzhľadu týka. Ak sa chcete zmeniť, musíte sa zamyslieť aj nad holením. Starostlivosť o pleť, vlasy a celkovo údržba tela robí veľmi veľa pri celkovom vzhľade muža.

Pár slov na záver

Vylepšenie alebo zmena vášho šatníku je prekvapivo psychologickým faktorom. Špeciálne, ak nie ste zvyknutí skúšať nové veci a vstupujete do neprebádaného sveta. Vyžaduje to vykročiť z vašej zóny pohodlia a urobiť zmeny, ktoré môžu dramaticky ovplyvniť pohľad na seba samého a to, ako vás vnímajú ostatní.

Však, túto výzvu sa oplatí prijať, pretože výsledky zmeny môžu byť obrovské a negatíva tak malé, až zanedbateľné. Ak sa cítite nervózne, robte radšej pri zmene menšie kroky.

Nie je na nás, aby sme vám diktovali štýl. Každý vie, v čom sa cíti pohodlne. Každý musí niekde začať. My radíme, pomáhame a podporujeme, ale vieme, že sme všetci rozdielni. Pre každého funguje niečo iné.

Vykročíte smelo k zmene šatníka? Alebo sa bojíte vyjsť zo svojho pohodlia?

The following two tabs change content below.
Owner of Gentlemen's interested in men fashion & online marketing!
Recent Posts
Showing 2 comments
  pingbacks / trackbacks

  Leave a Comment

  Kontaktujte nás

  Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

  0

  Start typing and press Enter to search