Životospráva správneho (zdravého) chlapa

 In Lifestyle, Názory

Kam sa dnes pozrieme vidíme stále viac a viac krásnych, vyšportovaných tiel, ktoré sa vynímajú nie oblými, ale ostrými, vyrysovanými tvarmi. Krásne telá pred tým svietili len na promo materiáloch módnych značiek, dnes je ich plný instagram, i ulice.

Každý gentleman chce vyzerať dobre. Svaly, dobrá kondička a sila mu pridávajú nielen na štýle, ale i na sexepíle. Dnes si zhrnieme, čo všetko si to vyžaduje…

1

Základom zdravia, kondičky a svalov sú tri aspekty: tréning, zdravá strava a spánok.

Ani jedno nezaberá bez druhého. Zbytočne budete trénovať, ak sa nebudete zdravo stravovať, zbytočne budete trénovať a zdravo sa stravovať, ak nebudete spať aspoň 8 hodín denne. Spánok je rovnako dôležitý ako tréning, tréning rovnako dôležitý ako strava.

Asi vám nemusíme vysvetľovať aký je pohyb dôležitý pre vaše telo. Nemá však len estetický význam, i keď svaly vyzerajú fajn. Netreba zabúdať na to, že je dôležitý najmä pre zlepšenie kondičky, pretože tú v reálnom svete potrebujete. Je fajn, že máte silu dvihnúť niekoľko desiatok kíl, ale tiež potrebujete výdrž v nohách, či pľúcach. Správnu techniku dýchania a kondíciu si viete vypestovať kondičnými tréningmi. Musíte teda cvičiť kondične i silovo, vtedy bude vaše telo v top forme vo všetkých ohľadoch.

Rozhodli ste sa, že idete do toho? Že začnete aktívne cvičiť a zdravo sa stravovať? Vo vašom živote zdravého gentlemena nesmie teda chýbať:

1. Odhodlanie a vášeň

Bez týchto dvoch vecí sa nepohnete. Bez odhodlania nezačnete, bez vášne nebudete pokračovať.

2. Motivácia

Ak už odhodlanie máte, treba sa niekde motivovať. Je to zväčša ten najlepší hnací motor, ktorý vám nedá spávať. Neskôr už budete motivovať sám seba pohľadom do zrkadla. S prvými peknými rysmi tela sa workout stane vašou závislosťou a vy budete chcieť postúpiť viac a viac.

3. Začnite cvičiť

Ak máte motiváciu, odhodlanie a nachádzate i vášeň, musíte si nájsť šport, ktorý vás láka, napĺňa a baví vás. Dnes je možností nespočetne veľa. Môžete behať, plávať, hrať tenis, no najpopulárnejšie sú dnes silové tréningy v posilňovniach a crossfit, ktorý sa k nám prebojoval z Ameriky. Stačí si len vybrať.

4. Začnite sa zdravo stravovať

Jedlo je pre človeka veľmi dôležité, netreba však zabúdať, že zo všetkého, čo do seba dáme, si telo niečo vezme. Preto, ak jeme nezdravé jedlá, prejavuje sa to na našom zdraví ako zvýšený cholesterol, problémy s tlakom, atď. Ak jeme zdravo, cítime sa lepšie fyzicky i psychicky.

2

5. Dostatok spánku

Ako sme už uvádzali, spánok je rovnako dôležitý ako poctivý tréning, či správne stravovanie sa. Pokiaľ svoje telo a svaly nezregenerujete dostatočným spánkom, výsledky, ktoré očakávate od svojho ťažkého tréningu nebudú také, aké ste si predstavovali.

6. Prejdite sa

Zavolajte slečne, ktorá vás ohúrila vo fitku a celkom rada vám po oslovení dala svoje číslo. Oblečte si ležérnu košeľu, športovo-elegantné nohavice, štýlové ponožky, ktoré vám dodajú šmrnc a obujte si vaše najpohodlnejšie topánky. Ide sa na prechádzku! Nielenže budete po boku krásnej dámy a urobíte na ňu dojem, ale prospeje to i vášmu telu. Bude sa vám naozaj dobre zaspávať.

7. Alkohol a cigary preč

Je nám jasné, že týchto nerestí je ťažké vzdať sa, asi tak, ako keby ste sa mali vzdať krásnych žien. Ak však chcete byť naozaj zdravý a fit, bohužiaľ to budete musieť urobiť. Alkohol má nielenže veľa kalórií, ale doslova rozkladá svalové vlákna typu II., ktoré sú zodpovedné za rast svalov.

3

Vieme, že nie je jednoduché dosiahnuť dokonalého tela, ale stojí za to vymedziť si na to čas a zapracovať na sebe. Vráti sa vám to na zdraví, kondičke, dobrých medziľudských vzťahoch i skvelom sexe.

1Ak ste sa po tomto článku rozhodli, že idete do toho, je to to najlepšie čo môžete pre seba urobiť. Viem o tom svoje i ja, autorka tohto článku. Dovoľte mi, aby som sa predstavila, volám sa Monika Ludasová, mám 26 rokov a pred rokom som mala presne 76 kíl. Desivé číslo, však? Toto číslo sa behom piatich mesiacov zmenilo na 59. V júni som vyhrala súťaž časopisu Muscle&Fitness – Do Formy 2014 a dnes mám ambície stať sa bikini fitnesskou. Počas mojej cesty som si založila blogfanpage na facebooku, kde vás rada uvidím a tak isto rada pre vás napíšem pár článkov i tu na blogu Gentlemen‘s. Budem rada, ak si ich prečítate.

 

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.

Ondrej

Some people see things as they are and ask - why? I dream of things that never were and ask - why not?

Latest posts by Ondrej (see all)

Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search