Žena v mužskom svete

 In Názory

Pokrok, napredovanie, sebarealizácia, plnenie snov, dosahovanie cieľov a úspech. V mužskom svete sa všetko plánuje, je skvele zorganizované, premyslené, prepočítané, strategické, strohé a chladné. Idete priamo k veci. Informácie podávate jasno, stroho a zrozumiteľne. Robíte rýchle rozhodnutia a zbytočne nešpekulujete. Pri jednaniach dokážete bravúrne blafovať, pragmaticky či logicky riešiť situáciu. Sledovať dvoch mužov pri vyjednávaní, komunikácii a určovaní podmienok je pre mňa fascinujúce. Obdivujem všetky tieto výsostne mužské danosti.
Všetky pocity a emócie idú bokom – prvoradý je výsledok. Proste priama cesta a na konci tejto cesty je cieľ. V mnohých veciach sa od mužov učím. Muž sa nerozptyľuje, muž koná. A čo žena v tomto svete gentlemenov a ráznych rozhodnutí ? Do mužského sveta biznisu ženy už prenikli. Nebola to žiadna náhoda, skôr strategické rozhodnutie. “Kde sa nedostane čert, proste pošli ženu.” Krásne, príťažlivé, charizmatické bytosti začali jemne narúšať tento nekompromisný čierno – biely svet. Oblečené v sexi kostýmoch , klopkajúce po chodbách vo vysokých podpätkoch, s vlniacimi sa bokmi a ladnou ráznou chôdzou. Vzdelané, skúsené a inteligentné ženy. Sebavedomá krásna žena s dávkou šarmu a žiariacim úsmevom dokáže prelomiť všetky ľady a naštartovať komunikáciu.


Ako reagujete keď sa vám vo dverách ocitne tato krehkejšia polovica ľudstva? Meníte štýl komunikácie ? Trocha pochybujete, alebo naopak, ženy v biznise vzbudzujú vo vás väčšiu dôveru? Muži si veľmi rýchlo všimli silný vplyv ženských vlastností pri vyjednávaní. Krehkosť, jemnosť, ženskosť v spojitosti s inteligenciou a odbornosťou sú priam dych vyrážajúce vlastnosti. Žena má určite obrovskú výhodu v obchode, nastavovaní a budovaní vzťahov, komunikácii, riešení konfliktných situácií, či argumentácii. Žena akosi podvedome vzbudzuje dôveru, buduje vzťahy, zaujíma sa o kolegov, partnerov, pamätá si detaily. Žena má v sebe čaro. Obrovskú ženskú silu, dôstojnosť, sofistikovanosť, grandióznosť a intuíciu s ktorou vie dokonale narábať. Zároveň sa tieto ženské vlastnosti vedia dopĺňať s výsostne mužskými vlastnosti. Estrogén vyrovnáva hladinu testosterónu.


Muž prevezme zodpovednosť, neobzerá sa doprava a doľava – len ide. Buduje obrovské veci, napreduje. Urobí racionálne rozhodnutie, ktoré je správne pre celú firmu, nie len pre jednotlivca. Ženy sú prirodzene iné. Reprezentatívne, silné ako levice, budujú súdržnosť tímu, naplno si idú za cieľom, ale pozerajú aj na okolie. Majú skvelú schopnosť presviedčať, vedia sa vžiť do situácie. Efektívne a systematicky riešia úlohy. Majú množstvo kreatívnych nápadov a na veci sa pozerajú inak, všímajú si detaily. Žena by sa nemala rovnať chlapovi. Majú sa dopĺňať. Navzájom sa inšpirovať a podporovať. Každá vlastnosť muža nájde svoj protiklad v žene a naopak. Miešanie týchto opačných svetov je úplne prirodzené a nádherne sa prepája. Dokonca aj to občasné iskrenie medzi mužom a ženou je zábava. ,,Úsmev krásnej sebavedomej ženy, z ktorej vyžaruje nádherná prirodzená ženskosť a optimizmus rozjasní každý deň, pracovné jednanie ako aj život.” Tak sa usmievajme viac 🙂

The following two tabs change content below.

Ivana

Latest posts by Ivana (see all)

Recent Posts
Comments

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search