Voľnočasové kravaty

 In Produkty, Tipy a triky

Kravata je základným prvkom každého pánskeho šatníka. Poznáme ich v rôznych šírkach, materiáloch, či vzoroch. Väčšina ľudí si však kravatu spája s eleganciou, oblekmi a až príliš formálnou módou. Existujú však aj alternatívy na každodenné nosenie – tzv. voľnočasové kravaty. Čím sa odlišujú a aké sú pravidlá ich nosenia? Čítajte nižšie.

Pletená kravata červená 2 (2)

1. Neviazať na doraz

Voľnočasovú kravatu neviažeme nikdy úplne na doraz. Tak ako stelesnenie celého voľnočasového štýlu, aj jej utiahnutie musí symbolizovať voľnosť, neformálnosť a uvoľnenosť.

2. Nie ku oblekom

Pravidlá, ktoré platia pre nosenie voľnočasových kravát nikdy nemôžu platiť aj pre formálne oblečenie. Majte preto na pamäti, že použitie kravaty prispôsobte udalosti a spoločnosti do ktorej práve idete.

3. Žiadne hranice vo farebnosti

Všetky formálne pravidlá zahoďte veselo za hlavu. Samozrejme, nechápte to tak, že sa máte vyfarbiť a obliecť ako klauni. Pri výbere kravaty na voľný čas však nemusíte príliš dbať na kombináciu so sakom, či svetrom. Hoci stále platí, že tón v tóne je najviac v móde.

kravatky kolaz 2

4. Materiál a typ kravaty

Pre kravatu na voľný čas je typické najmä použitie iných materiálov. Pri formálnych je veľmi často používaný lesklý materiál, zatiaľ čo na voľný čas nechcete nič kričiace. Preto bývajú tieto kravaty najmä pletené. Taktiež typ je trocha odlišný. Na rozdiel od ostatných kravát nie sú zakončené špičkou, ale rovným koncom.

5. Jednoduchý uzol

Ležérnu kravatu je najlepšie uviazať najjednoduchším spôsobom, tzv. Four-in-hand. Je to ten najjednoduchší spôsob viazania kravaty a zvládnete ho po pár pokusoch. Príliš elegantné a “puntičkársky” vyzerajúce viazania, by zničili ležérny look a pôsobili by mätúco.

 

Voľnočasové kravaty sa dostali do popredia v posledných rokoch a tešia sa veľkej obľube. Začalo to jednoduchými jednofarebnými pánskymi kravatami, no teraz sa môžete stretnúť s bodkovanými, pruhovanými, či inými vzormi. Pánske voľnočasové, alebo “casual” kravaty Gentlemen’s sú vhodným doplnkom k ležérnemu štýlu. Nájdete ich TU.

Pletená kravata modro-červená (1)

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.

Ondrej

Some people see things as they are and ask - why? I dream of things that never were and ask - why not?

Latest posts by Ondrej (see all)

Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search