Volanie Tullamorky

 In Zaujímavosti

Strniská, pekne zastrihnuté dlhé brady, elegantný klobúk, obleky ako uliate, jemné doplnky na náprsnom vrecku a zmoknuté vlasy. V rukách zarosené poháre bez ľadu, zatiaľčo sa z úst vinie tklivá pieseň “The Parting Glass”. Radosť sa v nej snúbi so žiaľom takým spôsobom, ktorý je len ťažko opísateľný. Nádherne povznášajúca melódia spievaná štyrmi kamarátmi, kráčajúcimi cez trávnaté doliny a zelené kopce v sprievode tlmeného hrmenia a hustého dažďa. Írsko.

Aj taká je vskutku podmaňujúca a poetická reklama (alebo skôr film pre) Tullamore Dew Irish Whiskey, ktorá pohltila obrazovky minulý rok. Asi každý si ju pustil nespočetne veľakrát, inšpiroval sa ňou a dostal chuť na tú lahodnú tekutinu farby medu, zľahka sa kĺžucu dole krkom.

Prekvapujúco brilantná výprava a réžia pod vedením new-yorskej reklamnej agentúry Opperman Weiss, dosť ďaleko od County Wicklow, kde britský režisér Laurence Dunmore z RSA Films a DP Alex Melman stáli v pršiplášťoch a gumákoch, natáčajúc krásy divokej írskej prírody. Jedná sa o tak dôveryhodnú snímku, až nadobúdame dojem, že len pravý Ír dokáže niečo tak autentické, avšak nie je to tak.

Z rozhovoru s Paulom Oppermanom, riaditeľom a zároveň aj spoluzakladateľom Opperman Weiss, sme sa dočítali: „Aby sme boli schopní robiť túto prácu poriadne, musíme toho vedieť o írskej kultúre viac ako ktokoľvek iný.”

tullamoredew-theotherwall13

Preto nepochybne zaujala írskych džentlmenov, ktorí sa vzhľadom nápadne ponášajú na mužov, vystupujúcich v spomínanom snímku. Tvorcovia tak poukázali nie len na kvalitné pitie, ale aj vkusnú mužskú módu dnešného Írska. Tú prezentujú aj slávni herci ako Jonathan Rhys Meyers, vznešený Rob Roy alebo Liam Neeson či líder svetoznámej kapely U2 Paul Hewson, ktorého poznáme predovšetkým pod prezývkou Bono.

Po prvej reklame s odsúdencami, ktorí si poslednýkrát doprajú dúšok z tejto whisky, vytvorila agentúra „The Parting Glass” reklamu, ako ďalšiu časť z kolobehu “Irish True” kampane. Svojím neobvyklým a nečakaných koncom je to jedna z naj-štýlovejších a naj-sofistikovanejších reklám, aké sme videli.

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.
Owner of Gentlemen's interested in men fashion & online marketing!
Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search