Problémy s vlasmi vedia potrápiť aj mužov. Na čo si dať pozor?

 In Lifestyle, Tipy a triky, Zaujímavosti

Ani muži to nemajú s úpravou frizúry vždy jednoduché. Dokonca ich zvyknú potrápiť rovnaké problémy, ako i nás ženy. Na tie najčastejšie prehrešky sme sa opýtali priamo odborníka.

Vlasový stylista a odborný asistent Schwarzkopf Professional Benjamin Ciglan:

Najčastejšie sa stretávam s tým, že klienti si po umytí nenechajú vlasy uschnúť a idú spať s mokrými vlasmi. Vlas je otvorený a rýchlejšie sa opotrebúva. Ďalšou častou chybou je, že zákazníci používajú silné tužidlá, pretože si myslia, že ich účes bude lepšie držať. No tužidlo vlasy zaťaží, účes je bez objemu a dokonca sa rýchlejšie mastia. Taktiež ich neodporúčam používať na suché vlasy, pretože vlasy sa zlepia a ostávajú bez lesku. Namiesto toho aplikujte tužidlo na uterákom vysušené vlasy.

A čo radia stylisti v boji s jedným najčastejším, nielen mužským problémom – lupinami?

Svrbiaca pokožka na hlave, lupiny nielen vo vlasoch, ale i na oblečení … problém, ktorý vás síce trápi, no hanbíte sa o ňom hovoriť. Bohužiaľ, ťažkosti s lupinami mávajú ako ženy, tak i muži. A tí dokonca vo väčšej miere! Môžu za to hormóny a vyššia produkcia kožného mazu. Dobrou správou je, že s blížiacim sa letom nás tento neestetický problém zvykne trápiť, v porovnaní s mrazivým počasím, kedy je pokožka vysušenejšia a náchylnejšia na olupovanie, o čosi menej.
Vlasy

Rada odborníkov znie: „Mnohí z nás pri kúpe vlasových šampónov etikety nečítajú a výber vlasových produktov býva v mnohých prípadoch „náhodný“. Pokiaľ vás trápia lupiny, pozorne si preštudujte aj zadnú stranu prípravkov a siahnite po tých s obsahom zinkuselénu. Vplyv týchto látok na lupiny je totiž rokmi overený. Zamerajte sa tiež na polidokanol, ktorý pokožku upokojí. Naopak, tabu by sa, aspoň do doby kým sa vám lupín podarí zbaviť, mali stať výrobky s obsahom parabénov, silikónu, farbív a parfumu.

3 najväčšie mýty o lupinách

  • Za lupiny môže stres – to je omyl. Lupiny spôsobuje kvasinka Malassezia. Imunitný systém však môže problém s lupinami, čo sa závažnosti týka, do značnej miery ovplyvniť. 
  • Lupín sa môžete zbaviť pravidelným zastrihávaním vlasov – taktiež nepravda. Dĺžka vlasov nemá na intenzitu lupín žiadny vplyv. 
  • Spoločné používanie kief a hrebeňov v domácnosti alebo medzi kamarátmi vedie k prenášaniu lupín – omyl! Nejedná sa predsa o prenosnú infekciu.

 

Keďže problematika lupín je ďaleko zložitejšia, v jednom z ďalších článkov si povieme, čo vznik lupín spôsobuje a akými prírodnými metódami možno voči ich výskytu bojovať.

Zdroj foto: Instagram

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy


The following two tabs change content below.
Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search