Pánsky Business dress

 In Lifestyle

V niektorých firmách platí striktný predpis odevu na pracovisku. S takýmito predpismi sa môžeme stretnúť najmä v bankách, finančníckych inštitúciách alebo poisťovniach. Pre vrcholných manažérov je čierny oblek zažitým pracovným odevom, ale ak je povolená voľba, mali by nosiť v priebehu dňa radšej šedý oblek, aby mali priestor na odlíšenie dňa a večera.

Pánsky Business dress Gentlemen's (2)
Po 18 hodine nosíme výhradne čierny oblek. V priebehu dňa nosíme hlavne šedé obleky, ale je tu možnosť nosiť aj béžové, pieskové alebo bledomodré obleky, najmä v lete a v zime tmavo modré, hnedé alebo zelené obleky. Denné obleky môžu byť aj so vzorom, ktorý by mal ladiť s košeľou a kravatou. Lesklý oblek sa do pracovného prostredia nehodí. Košeľa v priebehu dňa môže byť vzorovaná. Najvhodnejší vzor je pásik. K prúžkovanej košeli sa hodí viac jednofarebná alebo bodkovaná kravata. Košeľa s gombíkmi na golieri si obliekame jedine do 18 hodiny. Uzol kravaty prispôsobíme typu goliera košele. K obleku etiketa povoľuje jedine šnurovacie topánky. Mokasíny alebo semišové topánky nosíme len vtedy, ak si oblečieme sako a nohavice z iného materiálu, alebo ak máme oblek športového alebo ležérneho typu. Ak sa stretneme so zákazníkom, alebo klientom, ktorého oblečenie (tepláky, džínsy, šušťáky) zjavne kontrastuje s naším oblekom, snažme sa aby sme nepôsobili tak, že sa povyšuje nad týmto zákazníkom. Ak si naplánujeme stretnutie alebo obed, prídeme potom radšej bez kravaty, alebo si hneď po príchode odložíme sako. Budeme tak pôsobiť menej formálne a prispôsobíme sa aspoň čiastočne jeho úrovni obliekania. 

Pánsky Business dress Gentlemen's (1)

K šedému obleku volíme radšej hnedé, šedé alebo béžové topánky. Ponožky potom ladíme farebne čo najbližšie k topánkam.
Sandále alebo šľapky k obleku jednoducho nepatria a to dokonca ani v súkromí svojej kancelárie nie. Bolo by to pohŕdanie kolegami a klientmi. Ak pracujeme v kancelárii, kde neprichádzame do styku so zákazníkmi môžeme nosiť pohodlné neformálne oblečenie. Muži teda bez kravaty, nohavice a semišové topánky, alebo mokasíny. Avšak aj tu je nosenie športovej obuvi a sandálov tabu.

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.

nori

Latest posts by nori (see all)

Recent Posts
Comments
  pingbacks / trackbacks
  • […] 30 ročného Ding Guoliang-a, v Xiamen, Číne, ktorý sa rozhodol spraviť tieto fotografie. Štýlový gentleman si dal vybrať také outfity, ktoré sú na míle podobné jeho farmárskemu oblečeniu. Celý jeho […]

  Leave a Comment

  Kontaktujte nás

  Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

  0

  Start typing and press Enter to search