Oblek a topánky

 In Tipy a triky

Svojim topánkam venujte pozornosť. Každý by tak mal robiť. Pre bežných ľudí je ťažké povedať, že lepší je drahší oblek než lacnejší, košeľa vyššej kvality než strednej, a tak ďalej. Ale každý môže povedať, či ide o lacné alebo o zle ošetrené topánky. Topánky nemusia byť drahé, len sa o ne dobre starajte. Pravidelne ich čistite a ak ich na dlhší čas nebudete nosiť, zakryte ich a uskladnite. Dôležité sú opätok, pätník a podošva topánok: nielen že držia tvar topánky, ale cédrové absorbujú vlhkosť (a tým aj zápach), čo pomáha chrániť kožu. (Poznámka: ženy majú tendenciu venovať veľkú pozornosť pánskym topánkam. Pamätajte si to, keď a) máte schôdzku a b) keď máte pracovný pohovor.) Pravé a kvalitné topánky sa vyrábajú z kože. Čokoľvek, čo nie je vyrobené z kože, môžete považovať za “netopánku”. Koža dýcha a adaptuje sa na tvar vášho chodidla. Podošvy nemusia byť z kože, ale vrch áno.

topá.

Mali by ste mať viac ako jeden pár topánok, ale nie príliš veľa. Čierne oxfordky (šnurovacie topánky k obleku), čierne mokasíny (vzúvacie topánky), hnedé oxfordky alebo mokasíny a vlastný výber (samozrejme, že nerátame športové topánky).

Topánky členkové v čiernej alebo hnedej farbe môžu nahradiť mokasíny. Celkom pokojne môžete ignorovať akékoľvek iné farby topánok. Čím sú topánky lesklejšie, tým sú formálnejšie.

Topánky z matnej kože, semišové a topánky z neleštenej kože sa automaticky hodia k rifliam alebo s kaki nohavicami; lesklejšie topánky stále môžu pasovať k džínsom, ale závisí od toho, aký je zvyšok vášho oblečenia. Čím ste slušivejší, tým lesklejšie môžu byť vaše topánky. Ak ich môžete nosiť k obleku, pravdepodobne ich nemôžete nosiť k džínsom a opačne.

Topánky by mali byť rovnakej farby alebo tmavšie ako vaše nohavice. Toto je hlavné pravidlo, ktoré by ste mali vedieť, keď chcete zistiť, aké topánky si máte obuť. To je dôvod, prečo si nikdy k čiernym nohaviciam neobúvate hnedé topánky, ale k hnedým nohaviciam si zvyčajne môžete obuť čierne topánky. Ak váhate, obujte si čierne, nezabudnite však zladiť opasok.

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.

nori

Latest posts by nori (see all)

Recent Posts
Comments
  pingbacks / trackbacks
  • […] Uzol kravaty prispôsobíme typu goliera košele. K obleku etiketa povoľuje jedine šnurovacie topánky. Mokasíny alebo semišové topánky nosíme len vtedy, ak si oblečieme sako a nohavice z iného […]

  Leave a Comment

  Kontaktujte nás

  Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

  0

  Start typing and press Enter to search