Nosíte bradu? Toto vás bude zaujímať

 In Lifestyle, Zaujímavosti

Tak sa zdá, že novodobý fenomén zvaný brada nie a nie ustúpiť. Gentlemanov, ktorí ignorujú žiletky a holiace strojčeky pribúda, a preto nie je na škodu povedať si o tomto módnom trende čosi viac.

Zmierňuje alergické reakcie

Ak patríte k mužom, ktorých každý rok približne v tomto čase sužujú alergie na peľ a kvitnúcu zeleň vedzte, že práve brada s fúzmi vás od nepríjemných alergických reakcií dokáže (aspoň sčasti) uchrániť. Hustý „porast“ pod nosom totiž pôsobí pred alergénmi ako pomyselná bariéra.

Bradou proti vyrážkam a infekciám

Ak si ešte spomínate na časy pravidelného holenia sa v kúpeľni, isto i vás postretli drobné nehody so žiletkou. Stačí iba nepatrné škrabnutie a baktérie sú v plnej pohotovosti. Ich kontakt s otvorenou rankou sa následne prejaví ako infekcia, zápal či ďalšie kožné nepríjemnosti. Bradáči tento problém skrátka nemajú.

beardivism1-767x1024

Ochrana pred UV lúčmi

V súvislosti s blížiacim sa letom je dôležité spomenúť i ďalšie pozitívum nosenia brady, a síce: ochrana pred slnkom a nebezpečným UV žiarením. V prípade, že je vaša brada dostatočne hustá a dlhá, chráni pokožku pred slnečnými lúčmi naozaj výdatne. Vystavenie škodlivým UV lúčom je totiž až o tretinu nižšie v porovnaní s ostatnými časťami tváre.

A máme pre vás aj ďalšie zaujímavosti. Tak napríklad, vedeli ste, že … ?
• Podľa magazínu Forbes je až 98% najbohatších mužov sveta hladko oholených. Brada očividne symbolom bohatstva a úspechu nie je.
• Pokiaľ ide o ženy, tým sa väčšmi páčia muži zarastení a s bradou.
• 33% mužov – Američanov nosí bradu, celosvetovo jej prišlo na chuť zhruba 55% pánov.
• Ak by sa muž denne holil 5 minút, strávil by holením 63 dní života a celkovo oholil takmer 9 metrov brady.
• Výskumy prišli so zaujímavým zistením. Čím dlhšie sexuálne abstinujete, tým rýchlejšie rastie vaša brada.
• Rýchlosť, akou rastie brada, je vo všeobecnosti daná hladinou testosterónu v krvi. Niet divu, že v lete rastie mužom rýchlejšie.
• Abraham Lincoln si bradu začal pestovať po tom, čo dostal list od 12. ročnej dievčiny. V ňom stálo: „Ak si necháte narásť bradu, budete vyzerať lepšie, viac sa páčiť ženám a tie potom presvedčia svojich manželov, aby vás volili.“ A vyšlo to! Veď americkým prezidentom sa Abraham Lincoln napokon aj stal.

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.
Recent Posts
Comments
  pingbacks / trackbacks

  Leave a Comment

  Kontaktujte nás

  Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

  0

  Start typing and press Enter to search