Krémujú sa muži vôbec?

 In Lifestyle

My muži trošku inak pristupujeme ku krémovaniu pokožky. Možno je to preto, že naša pokožka nestráca vlhkosť počas startnutia. Vždy, či už doma alebo v práci vidím, že ženy vytiahnu krém a natierajú si ruky alebo tvár. Nikdy som však nevidel toto urobiť muža. Ja sám som donedávna žiadne krémy nepoužíval a možno by ani nevznikol tento blog, keby som nezačal. Moja pokožka sa vplyvom počasia a zimy dosť vysušila. Prišiel teda na psa mráz a ja som si začal krémovať tvár aj ruky.

Prečo sa ruky vysušujú?

Vystavovanie našich rúk zime alebo suchu zvyšuje úbytok vody, čo vedie k redukcii vlhkosti v rukách. Výsledkom tohoto sú suchá a tvrdá koža, ktorá je náchylná k prasknutiu.

Bojujme proti suchým rukám

Opakovane odstraňujte a olupujte starú kožu a nezabudnite užívať multi-vitamíny, aby ste kožu vyživovali aj zvnútra. Potom treba vytiahnuť spomínaný krém na ruky alebo na tvár, aby sme navrátili vlhkosť rukám. Pomôže nám to dodať aj pružnosť, aby naše ruky nevyzerali staršie ako zvyšok tela.

Časté umývanie si rúk zvyšuje vysušovanie. Používanie krému ihneď po umytí pomáha, no netreba to samozrejme preháňať.

Typy krémov pre mužov

Rozdiel medzi mužským a ženským krémom na ruky je v podľa mňa iba v tom, že muži nepotrebujú aby krém voňal po levanduliach alebo Verbene. Je to príjemné, ale nie nevyhnutné. Osobne som fanúšik rýchlo absorbujúcich sa krémov, aby som potom nemal mastné ruky pol dňa. Nemám to veľmi rád.

Pri ekzémoch a iných dermatologických ochoreniach treba pravdepodobne vyhľadať odbornú pomoc, aby ste si zbytočne neublížili použitím nesprávneho krému.

Aktuálne používam tieto krémy a vy aké?

83821_01_2015_creme_1-1_pngcista-pletp

 

The following two tabs change content below.
Owner of Gentlemen's interested in men fashion & online marketing!
Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search