Kam a ako s motýlikom?

 In Tipy a triky

Kľúčom k imidžu gentlemana je ešte stále starý-dobrý motýlik. Takže sa s ním rýchlo zoznámte a zabudnite na predsudok, že patrí do skrine s naftalínom u vášho starého otca. Slávnostný večer, spoločenská udalosť či posedenie v noblesnom klube… Je veľa miest, na ktorých by ste mohli ukázať, čo je vo vás, len čo vstúpite do miestnosti. A motýlik je ozaj dobrá vizitka.

Správna farba

Aj s kvalitným motýlikom môžete vyzerať ako šašo, ktorý sa snaží hrať na niečo čím nie je. Preto sa najprv skamaráťte s farbami. Ku smokingu pasuje jednoznačne čierna „dvojkrídlovka“. V podstate kúpou čierneho motýlika nikdy nič nepokazíte, odvážnejším farbám sa radšej oblúkom vyhnite. Neskôr s nimi môžete experimentovať.

Zároveň do skrine dajte predsudok, že motýlik už nie je dostatočne IN, aby ste sa v ňom promenádovali počas slávnostného večera. Práve naopak, je to mužská korunka, ktorú určite nepodceňujte. Správna kombinácia na večer vám zaistí nie len šarm ,ale aj charizmu a noblesu.

K fraku

Tu je dovolená farebná zmena, nič nepokazíte bielym motýlikom, ktorý môže naozaj dokonale sadnúť iba k fraku. Pre odvážnejších je pripravený vínový odtieň. V tomto prípade sa ale odporúča ladenie s karmínovou šerpou okolo pása. Zakryje prechod medzi košeľou a nohavicami. Áno, je to štýlové aj elegantné a módne prípustné. Stojí to však viac eur a pokiaľ neradi pútate na večierku pozornosť, na šerpu zabudnite.

Dostatočným signálom bude pre vás bude klasický motýlik konzervatívnej farby. No ak naopak máte radi miernu extravaganciu aj v konzervatívnom štýle, tento trend je šitý práve per vás.

kolaz (9)

Viazanie

Pozor páni, kvalitný motýlik dostanete výsostne bez tvaru tej „mašle“ ktorý si chcete uviazať pod krkom. Chce to omnoho viac trpezlivosti a šikovných prstov, ako uzol na kravate, ale stojí to za námahu. Odmenou Vám bude, keď si ho po celej noci rozviažete a necháte si ho visieť okolo krku. Až vtedy každý v miestnosti pochopí, že ste si ho viazali vlastnoručne a bude ticho závidieť. Na naučenie odporúčame nasledovné video:

V prípade núdze vás zachránia majstri obchodníci, ktorí z pod pultu určite vyberú dostatok tých na gumičku a v prípade, že na vás nikto nebude hľadieť z tesnej blízkosti, v podstate stačí. No keď príde chvíľa, že ste na motýlika chytili svoj nový objav, nevadí. Veď komu by to vo fáze, keď motýlik sadne na nočný stolík vôbec vadilo, že bol na gumičku.

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy


The following two tabs change content below.

nori

Latest posts by nori (see all)

Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search