Hovoriť na rovinu, alebo “slovo robí chlapa”

 In Názory

Spoločnosť nás modeluje, tvorí našu osobnosť, vplýva na naše správanie. Mala by nás motivovať správať sa morálne a slušne, teda až do momentu, keď na scénu vstúpia peniaze a biznis. Vtedy sa z nejakého dôvodu začneme obávať byť sami sebou a vyjadrovať svoj názor jasne a priamo. V dnešnej uponáhľanej dobe sa nepovažuje za veľmi zdvorilé, nedávať si servítku pred ústa. Očakáva sa, že vyjadrovanie by malo byť slušne a zdvorilé.

Čo ale spraviť v prípade, keď si Vaša povaha a temperament akosi nevie poradiť s týmto “kódexom slušnosti” a nejak podvedome cítite, že nech sa jedná o čokoľvek, neradi by ste menili svoju prirodzenú povahu. Radi poviete všetko. Na plné ústa. Na rovinu. Presne to, čo si myslíte bez ohľadu na reakcie či odsudzovanie okolia? Žiaden problém.

35 Boss Quotes For The Modern Entrepreneurial Gentleman - Style Estate -

Slušne, priamo, sebavedome, s použitím primeranej intonácie a vhodným zvolením slovíčok vie takáto komunikácia nádherne zjednodušiť život. Absolútne netreba mať strach z nesúhlasných reakcií okolia. Je to úplne v poriadku. Veď práve tento nesúhlas okolia a prejavenie názoru je predsa otvorený priestor na diskusiu, zistenie informácií, dotváranie si názoru a formovanie osobnosti ako aj možnosť nájsť konštruktívne riešenie.

Priama a jasná komunikácia šetrí čas, je efektívna a z priemerného kecálka razom vytvorí muža činu. Stále platí staré známe, tak trochu ošúchané porekadlo ,,Slovo robí chlapa“. Sila a veľkosť osobnosti predsa spočíva vo vyjadreniach  a následne v činoch. Vyjadrovať sa teda priamo, jasne, zrozumiteľne je stále hlavným znakom komunikácie a zaručuje nám jednoduché pochopenia informácie. O to viac, ak je to podporené činmi a ľudia sa naučia, že každé naše slovo je vždy dodržané.

Úprimne si priznajme, že zahmlievanie faktov, prifarbovanie a manipulácia nie je veľmi mužné a vodcovské správanie. S podobnými vlastnosťami sa skôr stretávame pri veľmi nesebavedomých osobách. Jednoduchších mužoch, ktorí majú tak troška problém s nedôverou v samého seba, preto sa veľmi radi prikláňajú k podobným, volajme ich “nemužným” praktikám. Do moderného sveta biznisu podobné praktiky absolútne nepatria. Do popredia sa čoraz viac dostávajú slová ako morálka, asertivita, serióznosť a slušnosť. Silní lídri sa v drvivej väčšine pýšia podobnými skvostnými vlastnosťami a práve preto sú uznávaní.

slovo robi chlapa3

Všetci už začíname byť tak trochu znechutení a unavení z manipulatívneho kľučkovania medzi polopravdou a klamstvom. Nakoniec je to aj veľmi priehľadné. Vyjadrovať sa priamo, jasne, na rovinu, nám nie len šetrí čas, ale aj vytvára pozitívny obraz v očiach spoločnosti, ľudia si nás začínajú viac vážiť, počúvať naše názory , stúpame na váhe, získavame si úctu a stávame sa celkovo príťažlivejšími. V biznise sa nám otvárajú dvere k čestným partnerom a obchodom, zjednodušuje komunikáciu vo vzťahoch, zrýchľujeme riešenia problémov.

A na záver obrovský benefit z pohľadu ženy. Chlap, ktorý sa drží svojho slova a komunikuje správnym spôsobom má pri ženách úspech a je jednoducho sexi.

The following two tabs change content below.

Ivana

Latest posts by Ivana (see all)

Recent Posts
Showing 4 comments
 • janči
  Odpovedať

  Veľmi pekný a trefný článok. Ale v dnešnej dobe emancipovaných žien, ktoré sa často snažia utláčať a dehonestovať chlapov je niekedy náročne takto pôsobiť. Preto si treba vážiť mužov, ktorí vydržia, odolajú a zachovajú si chladnú hlavu a svoju mužnosť aj v takýchto situáciách.

 • Feri
  Odpovedať

  Slečna Ivana, ako dlho Vám trval preklad tohto článku, keď nemá hlavu ani pätu?

  • Ivana
   Odpovedať

   Krásny deň Feri,
   Ďakujem veľmi pekne za reakciu na článok.
   Rada by som Vás ubezpečila, že sa nejedná o preklad ale o môj názor a pohľad na danú tému. Inšpiráciu čerpám zo životných situácií. Myslím si, že je dôležité aby sme sa vyjadrovali na rovinu a stáli si za slovom. O čom hovorí článok 🙂
   Je téma o ktorej by ste si rád prečítal a urobila by Vám radosť? Veľmi rada Vám vyjdem v ústrety, ak je to v mojich možnostiach.
   Ďakujem.
   IVANA

pingbacks / trackbacks
 • […] blafovať, pragmaticky či logicky riešiť situáciu. Sledovať dvoch mužov pri vyjednávaní, komunikácii a určovaní podmienok je pre mňa fascinujúce. Obdivujem všetky tieto výsostne mužské danosti. […]

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search