Denimová košeľa a oblek? Prečo nie?!

 In Tipy a triky

Denim, riflovina, jeansovina. Denimová košeľa bola ešte nie tak dávno symbolom pravej mužnosti. Znakom, že svoj voľný čas trávite v garáži opravovaním svojho auta, motorky, či rúbaním dreva. Určite to nebolo považované za formálne oblečenie.  Muži si toto oblečenie vyberali kvôli robustnému materiálu, ktorý odolá častému noseniu a namáhaniu. To bol aj hlavný dôvod, prečo Levi Strauss použil práve tento materiál na prvé pracovné rifle. Roky plynú a denim začal byť viac a viac mainstreamovým materiálom. Nosiť rifle v smart casual oblečení je už samozrejmosť, môže však riflová košeľa byť použitá v obleku?

Príležitosť

Najprv sa rozhliadnite po kancelárii. Ak tam sú všetci roboti a nosia čierne obleky s bielymi košeľami a ste ako päsť na oko už keď si dáte vzorovanú kravatu, tak to asi nebude to pravé prostredie pre takéto experimenty. V opačnom prípade choďte dotoho. Hlavne by sme sa vyvarovali kravate. Denimová košeľa k obleku je už dosť veľký experiment aj beztoho.

S akým oblekom?

Tu je dôležitá farba denimu. Áno naozaj, denim nie je iba jeden odtieň modrej. Pre začiatok ju skúste vymeniť za podobne modrú košeľu v obleku, ktorý s ňou nosíte a máte vyhrané. Osobne preferujeme denim námorníckej modrej skombinovaný s modrým oblekom, či svetlo hnedým.

Aký typ denimu?

Určite jednoduchá riflovina. Žiadne nápisy, žiadne zošúchané miesta, žiadne výrazné  ozdobné prvky. Vždy majte na pamäti, že sa snažíte vsunúť niečo voľnočasové do formálneho obleku. Inšpirujte sa napríklad priloženými obrázkami.

mozem-nosit-denim-a-oblek

mozem-nosit-denim-a-oblek-2
 Všetky fotografie a práva k nim patria ich autorom.

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.

Ondrej

Some people see things as they are and ask - why? I dream of things that never were and ask - why not?

Latest posts by Ondrej (see all)

Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search