Čo je to PITTI UOMO?

 In Lifestyle

Anglicko patrí nepochybne na piedestál pánskej gentlemanskej módy. Mnohí návrhári čerpajú práve z klasických anglických strihov nemeniacich sa už stovky rokov. V posledných rokoch však vstupuje do popredia nový trend, od ktorého anglickí gentlemani dostavajú jemne “na frak”. O koho ide, kto patri medzi ikonickú jednotku všetkých svetových módnych rebríčkov? Hovoríme predsa o živelných Talianoch. ,,Starí anglicky gentlemani vymreli a dobre im tak, boli tak trochu “suchári”. Vitaj svieža, sexi gentlemenská móda. Taliani si zobrali pravého anglického gentlemana, požičali si strih, kvalitu látky, pridali štipku kreativity a tak vytvorili novú vyšperkovanú “mužskú gentlemanskú ikonu”.

tumblr_ojon04Dw3D1r5jwlho7_500
Taliani milujú ženy a módu. Pre módu sú ochotní striedmo jesť, veľa pracovať , vyžívajú sa v nej, skrátka móda je ich život. Dokonalou ukážkou je festival farieb, kreativity, dokonalého umenia a kombinácie – PITTI UOMO. Pitti Uomo je pre Talianov čosi ako malý sviatok, kedy sa vo Florencii zídu tí najkreatívnejší a najkrajší ľudia z módneho priemyslu. Prídu sa popýšiť svojimi nápadmi. Už od roku 1972 je to jeden z najdôležitejších svetových eventov módneho priemyslu. Koná sa začiatkom roka vo Florencii a určuje trendy na nadchádzajúcu sezónu. Uličky Florencie sú posiate svetoznámymi top modelmi z mužského módneho priemyslu, napríklad známi Mariano di Vaio, David James Gandy, návrhármi čerpajúcimi inšpiráciu, blogermi, až po ľudí stanovujúcich trendy.

tumblr_ojon04Dw3D1r5jwlho2_500
Šarm, charizma, komfort, zábava a luxus. Taliani sa nebránia doplnkom od šálov, bizarným kravatám, šatkám, mužským taškám rôzneho tvaru, klobúkom, rukaviciam, kabátom s kožušinou, krikľavým vestám, prsteňom, náramkom, farebným ponožkám, či vzorom. Dokonalým doplnkom obleku môže byt dokonca aj tetovanie, ktoré sa nezakrýva, práve naopak , urobí sa z neho šperk, však prečo zahaľovať vyjadrenie svojej osobnosti. Všetko je dovolené. Poltopánky bez ponožiek alebo naopak s výrazným vzorom, slnečné okuliare a ladenie farieb, ktoré by si našinec len ťažko dovolil skombinovať. Fialové či ružové saká, krátke farebné nohavice nad členky, či nohavice bermudového strihu v kombinácii s elegantnou košeľou na mieru a na tom perfektne padnúce sako s výrazným vzorom. Na hlave klobúk, sako a nohavice nemusia mať rovnakú farbu, ani vzor, v náprsnom vrecku môže kraľovať hodvábna vreckovka alebo náprsné hodinky.

tumblr_ojompipCvT1r5jwlho3_1280
Jediným skutočne dôležitým faktom je proste cítiť sa skvelo, za každých okolnosti a popri tom, tak trochu pútať pozornosť. Na Pitti Uomo prestáva platiť, že ,,Šaty robia človeka” ale ,,Človek robí šaty” svojou energiou a úplnou suverenitou. Možno nezaškodí inšpirovať sa na jar, tak trochu Pitti Uomo a vložiť do módy kúsok seba, nebojme sa experimentovať. Jedine, na čo sa treba pripraviť sú zvedavé a tak trošku žiarlivé pohľady okolia a mužov, ktorí nemajú odvahu. Korunou šatníka každého gentlemana je predsa jeho osobnosť.

The following two tabs change content below.

Ivana

Latest posts by Ivana (see all)

Recent Posts
Showing 2 comments
 • Maja
  Odpovedať

  “Jedná sa” je nespisovné. Správne “ide o”. Sú tam aj ďalšie gramatické chyby.

  • Ondrej
   Odpovedať

   Ďakujeme, chybičky opravené:)

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search