Business casual – ako na to

 In Lifestyle, Tipy a triky

Striktné delenie pánskeho obliekania podľa formálnosti na Business dress code a Casual dress code prestáva platiť. Muži naprieč vekovými kategóriami začínajú v zamestnaní a podnikaní uprednostňovať menej formálne oblečenie. Tento štýl obliekania je pre pohodlie a eleganciu prijímaný aj na večery a víkendy s rodinou.
Čo je to Business Casual
Definícia Business Casual termínu nie je jednoznačná. Nejedná sa iba o odviazanie kravaty z pánskeho obleku a bielej košele cestou z práce. Štýl obliekania je pestrofarebný, elegantný a pohodlný. Sako a pánske nohavice sú v rozdielnych farbách. Do Business Casual štýlu nepatrí kravaty ani motýliky. Uplatnenie naopak nájdu kravatové šály a hodvábne vreckovky do saka. Košele môže byť na manžetové gombíky. Vzory sú výraznejšie. Manžetové gombíky farebné a tematicky tvarované.

Button-down košele

Polo tričká patria k športu a pod sakom nevyzerajú dobre. Vďačnou Business Casual košeľou sú Button-down košele, tj košele s pripnutými špičkami golierov. Pretože casual košele nosíme na prvom gombíkov rozopnuté, tak button-down goliere udrží košeľu kompaktnú.

Pastelové farby a výrazné vzory

Sýto modré športové sako alebo blejzer patrí ku klasike Business Casual obliekania. Športové sako môže byť popretkávané károvaným vzorom. Nohavice môžu byť svetlejšie aj tmavšie, avšak jednofarebné a bez vzorov. Nechýba opasok vo farbe topánok. Pánska košeľa môže byť s prevažujúcim farebným prúžkom alebo károm. Biela látka ako podklad je použitá pre vyniknutie farebného vzoru. Košeľa môže byť kombinovaná z dvoch až troch farieb.

business casual

Doplnky k Business Casual štýlu

Slabé vlnené svetre sú ideálnym doplnkom casual košele a športového saka. Jednofarebné svetre môžu utlmiť výraznú košeľu a vytvoriť farebný prechod k ostatnému oblečeniu. Najčastejšie svetre sú do písmena V. Opasky k nohaviciam bývajú silnejšie, než do obleku. Spony môžu byť masívnejšie. A nezabudnite na pánske náramky!

Kvalitné materiály s nekrčivou úpravou

Business Casual oblečenie je vhodné do auta k pracovným cestám, na vychádzky po meste aj mimo mesto. Od oblečenia očakávame vyššiu životnosť než od spoločenského oblečenia. Volíme na dotyk silnejší, až hrubšie látky s nekrčivou úpravou. Pánske nohavice s prímesou elastanu zvýši komfort fyzicky aktívnych mužov.

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.
Owner of Gentlemen's interested in men fashion & online marketing!
Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search