Bespoke oblek od Maximilian Mucska Tailors: Prvá skúška

 In Lifestyle, Zaujímavosti

Opäť sa hlásim s mojim príspevkom o tvorbe bespoke obleku. Už sme takmer v závere! Minule sme si prešli meranie a predtým zase výber látky. Páni majú všetko potrebné zmerané, zapísané a začínajú pracovať na obleku. Fáza, kedy ceruzka a papier hrali veľkú rolu v tvorbe strihu je za nami. Páni vychádzali z mojich mier, údajov o postave, držaní tela a znalosti tvorenia strihu. Prvý koncept obleku je hotový a ja prichádzam na skúšku.IMG_5341

Prvá skúška

Po príchode sa ma hneď páni ujali. Musím povedať, že sa vždy u nich v krajčírstve cítim výborne. Atmosféra je uvoľnená, debatujeme o rôznych veciach a smejeme sa. Takto si predstavujem pracovné nasadenie. Milí ľudia, ktorých baví ich práca. A o tom to je! Obliekol som sa teda do navrhnutého obleku. Sako nemalo rukávy a nohavice mi boli trošku dlhšie. Normálka! Taký je proces tvorby. Opäť Patrik začal merať a upravovať oblek priamo na mne a Erik zaznamenával zmeny. Veď si to pozrite:

Bespoke oblek od Maximilian Mucska Tailors: Prvá skúška

Každý jeden bespoke oblek je tým pádom pre konkrétneho človeka vytvorený individuálne.

Nikdy by som neveril, že tvorba obleku je takáto veda. Dozvedel som sa niekoľko zaujímavých informácií, napríklad aj to, že sako sa nesmie pohnúť ani o milimeter, keď si sadnete. Erik teda všetko zaznamenal a páni sa mohli pustiť do zapracovávania zmien. Dohodli sme si termín ďalšej skúšky a rozlúčili sme sa s úsmevom.

IMG_5348

IMG_5371

Druhá skúška

Na druhej skúške ma čakala už aj vesta. Poobliekal som sa postupne do nohavíc, vesty aj saka. Nohavice sedeli ako uliate. Ich dĺžka bola výborná, ešte to skontrolujeme na ďalšej skúške spolu s topánkami, ktoré budem mať na svadbe.Vesta a sako sa podrobia ešte zopár zmenám a pri nasledujúcich skúškach sa dotiahnu všetky detaily, aby sa docielilo vytvorenie odevu, v ktorom budem nielen výnimočne vyzerať, ale v ktorom sa budem cítiť pohodlne a komfortne. Pohodlne a komfortne som sa už v podstate cítil teraz aj napriek tomu, že oblek nebol dokončený. Ten pocit, je neopísateľný. Skutočne, tento oblek je výnimočný nielen pre mňa, ale aj pre pánov Mucskovcov, keďže je vystavený vo výklade 🙂 V momente, keď prišiel aj najstarší člen krajčírskej rodiny pozrieť, ako mi sedí oblek, čo ešte treba upraviť a odobril ho, tak som mal zimomriavky. Som skutočne v dobrých rukách a teším sa na finále, ktoré bude onedlho!

13151685_477740945766436_5882706985716452604_n

IMG_5357

IMG_5365

 

IMG_5410

IMG_5418

IMG_5424

IMG_5440

IMG_5445

 

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.
Owner of Gentlemen's interested in men fashion & online marketing!
Recent Posts
Comments
  • Pánský oblek
    Odpovedať

    Skvělý článek.. proces tvorby obleku mě moc zajímal a konečně jsem našel co hledám.

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search