Bespoke oblek od Maximilian Mucska Tailors: Prvá návšteva a výber farby

 In Lifestyle, Zaujímavosti

V Bratislave je niekoľkí krajčírstiev, ktoré šijú obleky na mieru. Sú väčsie, menšie, známejšie i menej známe. Pred časom sme už písali o šikovných krajčíroch z Maximilian Mucska Tailors. Sú známi predovšetkým bespoke tailoringom. Šijú obleky napríklad aj pre divadlá. Patrilo by sa ich však opäť predstaviť. Dozviete sa, kto sú a prečo o nich píšeme ešte raz. 

Maximilian Mucska Tailors je tradičný krajčírsky salón v centre Bratislavy

Je vedený už druhou generáciou rodiny Mucskovcov, ktorá zabezpečuje najvyššiu kvalitu odevov šitých na zákazku “Bespoke Tailoring”. Sila rodinného salónu rodiny Mucskovcov stojí na tradícií, precíznej práci, vážení si zákazníkov a nadšení dvoch synov Patrika a Erika, ktorí sa rozhodli pokračovať v budovaní a zároveň udržiavaní poctivého krajčírskeho remesla. Erik pre nás dokonca napísal článok o bespoke tailoringu. Dobré meno krajčírskeho salónu dokresľujú aj dlhoročné skúsenosti šitia divadelných kostýmov pre najvýznamnejšie divadlá v Európe.

Slovo dalo slovu a dohodli sme sa na spolupráci, keďže sa budem ženiť tento rok. Už dlho som mal vyhliadnuté práve toto krajčírstvo, pretože si myslím, že páni sú jednotka vo svojom obore. Ako pravý gentleman, som pripravený vystúpiť z davu a svadba je na to najlepšia príležitosť. 

Bespoke tailoring je výnimočné spracovanie odevu.

Znamená to, že od výberu kvalitného materiálu, vytvorenia originálneho strihu na základe zákazníkových mier a požiadaviek, detailného ručného vypracovania a až po finálnu podobu je odev robený na konkrétneho zákazníka. Po začatí šitia nasledujú 3 skúšky pri ktorých sa doladia všetky detaily, aby sa docielilo vytvorenie odevu, v ktorom bude klient nielen výnimočne vyzerať, ale v ktorom sa bude cítiť pohodlne a komfortne. Celý proces vyhotovenia trvá 4 až 6 týždňov.

Z každej skúšky vám prinesieme takéto video, aby ste vedeli ako to prebieha:

Bespoke oblek od Maximilian Mucska Tailors: Prvá návšteva

Ako prebiehala prvá návšteva u Mucskovcov?

Stretnutie sme mali dohodnuté na 16:00, bol som presný. Erik chvíľu meškal, no mal ospravedlnenie, keďže bol celý týždeň rozlietaný a mal plnú hlavu Dámskeho klubu, kam si ho priamo vyžiadala Iveta Malachovská.

Však sa pozrite sami!

On Air na RTVSOn Air práve teraz @RTVS @Dámsky klub

Posted by Maximilián Mucska Tailors on Wednesday, January 27, 2016

 

Ale poďme späť k mojej návšteve. Kým prišiel Erik, Patrik mi pomáhal hľadať farbu látky, ktorá by sa mi najviac páčila. Moja požiadavka bola jediná. Chcem mať hnedý oblek! Musím uznať, že som ani len netušil koľko odtieňov hnedej existuje. 
3

5
6

Prešli sme veľa vzorkovníkov, no žiadna hnedá mi nepadla do oka. Vlastne okrem jednej, ktorá sa blížila k mojej predstave.

9

Medzičasom prišiel už Erik, ktorý sa mi začal ihneď venovať. Zrazu Erik vytiahol eso z viedenského rukáva. Po našej dohode bol totižto navštíviť 150 rokov starý obchod s látkami vo Vedni , odkiaľ priniesol krásnu hnedú látku. Maličký kúsok, je ju vidieť aj na videu.

112Na tejto hnedej sme sa zhodli a dohodli sme sa, že ju pôjdeme kúpiť spolu do Viedne. To som si myslel, keď som odchádzal spokojný domov. Teraz si však vôbec nie som istý, či túto hnedú farbu vôbec chcem. Začal som byť nerozhodný! Predsa len, svadba je výnimočná situácia a chcem, aby som spolu s nevestou vyzeral úžasne. 

Príjemná dilema

Počas tvorby videa som zbadal hneď niekoľko ďalších variantov, ktoré si musím ísť ešte raz určite pozrieť naživo predtým, ako sa finálne rozhodnem. Človek odchádza s tým, že je pevne rozhodnutý, ale realita je nakoniec iná. 🙂
4 11 1
IMG_0725

Čo myslíte? Akú farbu si nakoniec vyberiem?

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.
Owner of Gentlemen's interested in men fashion & online marketing!
Recent Posts
Showing 2 comments
pingbacks / trackbacks

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search