Bespoke oblek od Maximilian Mucska Tailors: Meranie

 In Lifestyle, Zaujímavosti

Po dvoch mesiacoch sme tu opäť s pokračovaním o ceste k Bespoke obleku. V predchádzajúcom blogu som vám priblížil ako prebiehala prvá návšteva a výber farby obleku. Farbu som si vybral až na dodatočnej návšteve, ktorú som uskutočnil o pár dní neskôr. Keď som prišiel do salónu, tak boli na stole rozložené vzorkovníky s rôznymi farbami.

Výber látky vôbec nebol ľahký, prešli sme si spoločne všetky vzorkovníky látok, navštívili sme aj našich priateľov v susednej Viedni, konkrétne jeden z najstarších obchodov s pánskymi látkami a doplnkami v Európe Jungman stoffe a zobrali zopár vzoriek so sebou.

Keď som si sadol, hneď mi udrela do očí krásna hnedá! Bola to látka, ktorá sa zjavila ako blesk z čistého neba. Zamiloval som sa.

Bespoke oblek - latka

Materiál, ktorý sme spoločne vybrali pochádza od tradičných výrobcov a obchodníkov s látkami Holland and Sherry. Scabal, Loro Piana alebo aj Harrisons of Edinburgh majú úctihodnú ponuku, ale Holland and Sherry predsa len pri konkrétnej predstave vyhralo. Ide o látku, ktorá je o hmotnosti 310g na strižný meter vhodná na nosesnie takmer po celý rok. Jej nadčasový klasický dizajn je v tomto konkrétnom prípade ideálna volba.

Meranie

Patrik mi zmeral všetky potrebné miery, Erik zapisoval všetky údaje o mojej postave. Páni nenechali nič na náhodu a premerali si ma dvakrát. Bol som príjemne prekvapený, ako také meranie prebieha. Veď posúďte sami!

Bespoke oblek od Maximilian Mucska Tailors: Meranie

Čo bude nasledovať?

Látku máme vybranú a máme zmerané všetky potrebné mieri a údaje o jeho postave presne zaznačené. Nasleduje fáza, kedy ceruzka a papier budú hrať veľkú rolu v tvorbe strihu. Páni budú vychádzať z mojich mier, údajov o postave, držaní tela a znalosti tvorenia strihu. Každý jeden bespoke oblek je tým pádom pre konkrétneho človeka vytvorený individuálne.

Na tento spôsob práce sme patrične hrdí a pre docielenie zhmotnenia našej vášne je tento spôsob opodstatnený.

bespoke oblek latka

Čakajú ma ešte asi dve – tri skúšky, čo znamená, že strih sa bude postupne upravovať a prispôsobovať mojej postave. Po vytvorení konkrétneho strihu, nasleduje postupné prenesenie na látku, z ktorej sa oblek ušije. Látka je rozložená a zarovnaná na stole v krajčírstve a postupne sa obkresľuje každý jeden okraj a záhyb. Je to práve ten moment, ktorý začne určovať to, ako mi oblek sadne už na prvej skúške.

Vtedy sa začína naša hra s látkou, kedy do nej postupne začneme našou tvorbou vnášať kúsok seba

bespoke oblek latka

bespoke oblek latka

Musím sa priznať, že toto je pre mňa skutočná veda a obdivujem pánov krajčírov za ich zručnosti. Čo vy na to?

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.
Owner of Gentlemen's interested in men fashion & online marketing!
Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search