Ako správne kombinovať košeľu a kravatu?

 In Tipy a triky

Mnoho mužov celý týždeň trávi nosením „korporátneho“ oblečenia, ako je oblek, košeľa, kravata. Nevyužijú však maximum a neukážu v oblečení svoju osobnosť. Často sa to stáva aj tým, že korporátna kultúra čokoľvek, čo považuje za extravagantné požuje a zničí. Mužský šatník je následne plný košieľ a kravát, ktoré k sebe neladia. Práve preto Vám dnes prinášame tento blog.

biela-kosela-cokolvek

Biela košeľa + čokoľvek

Biela košeľa je perfektný základ pre akúkoľvek kravatu. Má ukážkovú schopnosť abosbovať všetky farby a vzory, takže ostáva bezpečnou voľbou pre muža, ktorý si nie je istý, čo na seba. Pásiky, bodky, pastelové aj pestré farby a vzory – vystúpte z davu a v kancelárii zažiarte.

modra-kosela-zelena-kravata

Modrá košeľa + Zelená kravata

Staré pravidlo hovorilo, že modrá a zelená spolu nikdy nejdú. Zabudnite naň. Dnes už dávno neplatí, práve naopak. Modrá košeľa vytvorí perfektný základ pre zelenú kravatu. Ak chcete dodať výsledku ešte trocha vzoru navyše, choďte do vlnenej alebo pletenej kravaty.

modra-kosela-modra-kravata

Modrá košeľa + Modrá kravata

Nestarnúca klasika ak chcete staviť na istotu. Dôležitý základ je aby košeľa bola svetlejšia než kravata. Postúpte na vyšší level a vyskúšajte aj rôzne vzory a materiály. Nenechajte sa odstrašiť tým, že je to klasika, tou sa nič nepokazí.

pasikava-kosela-kravata-s-diagonalzm-pasikom

Pásikavá košeľa – Kravata s diagonálnym pásikom

Pre niekoho trochu strašidelná kombinácia. My Vás však uisťujeme, že týmto viete iba získať. Nezabudnite, že šírka pásika na kravate musí byť širšia než na košeli. Čo sa týka farieb, začnite s rovnakou farbou košele a kravaty (platia rovnaké pravidlá ako sú uvedené vyššie) a diagonálny pásik výrazne inej farby.

pasikava-kosela-kravata-s-bodkami

Pásikavá košeľa – Kravata s bodkami

Tuto si treba dať pozor aby ste nevyzerali ako páv. Nechcete aby výrazné pásiky na košeli boli kombinované s hŕbou rôznofarebných bodiek na kravate. Bodky by takmer výlučne mali byť bielej farby, avšak otestujte farbu kravaty modrú, červenú, či zelenú.

modra-kosela-bordova-kravata

Modrá košeľa + Bordová kravata

Famózna kombinácia! Ku tejto kombinácii dokonale padne sivý alebo modrý oblek pre každodenné nosenie. Namiesto klasickej modro-modrej kombinácie, toto môže byť prvý krok k väčšej farebnosti.

ruyova-kosela-cervena-kravata

Ružová košeľa + Červená kravata

Trochu odlišné kombo od predchádzajúcich klasík. Ak chcete pre zmenu úplne rozbiť štandardy a zároveň dodržať všetky módne pravidlá, toto je dobrá voľba. Ak sa v tom však nebudete cítiť dobre, nemá to pre Vás zmysel. Táto kombinácia totiž musí byť nosená s hrdosťou a potom vyžaruje ten pravý efekt.

modra-kosela-hneda-kravata

Modrá košeľa + Hnedá kravata

Je to veľmi podobné ako pri kombinácii s modrou a zelenou kravatou. Tieto farby sú k sebe ako stvorené najmä na jar a jeseň vzhľadom na ich zemitosť. Jemnejšia hnedá môže byť fresh aj počas letných mesiacov. Pridanie vzoru/materiálu, či vhodného kapesníka do saka oživí Váš nudný kancelársky priestor.

kockovana-kosela-pletena-kravata

Kockovaná košeľa + Pletená kravata

Ako najľahšie oživiť oblek? Predsa kockami na košeli. Predsa je to aj najľahší spôsob ako mať kocky na bruchu 🙂 Tak málo stačí aby košeľa v obleku vyzerala inak. Pridajte ku tomu pletenú kravatu bez vzoru a máte dokonalý výzor.

vzorovane-kravaty

Vzorované kravaty

Kravát so vzormi je požehnane. Najistejšia voľba je kombinácia s neutrálnou svetlou farbou. Takáto košeľa absorbuje farebnosť kravaty a nebude to pôsobiť krikľavo. Našim favoritom pri vzoroch na kravatách sú kvety.

Slovo na záver

Skombinovať košeľu a kravatu môže byť problém. Dúfame, že sme aspoň trochu poradili. Určite sa nebojte experimentovať (v rozumnej miere) a na základe toho návodu možno prídete aj s novými kombináciami. Náš interný tip je začať kombinovať najskôr rôzne materiály, ktoré prinášajú drobné zmeny vo vzore tkaniny. Hlavne nepokazte svoj výzor tým, že Vám košeľa bude trčať z nohavíc – pre istotou použite shirtstays. Následne skúste farebnosť. A ako vždy, neváhajte nám poslať svoje otázky, radi poradíme.

Všetky fotografie a práva k nim patria ich autorom.

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

 

The following two tabs change content below.

Ondrej

Some people see things as they are and ask - why? I dream of things that never were and ask - why not?

Latest posts by Ondrej (see all)

Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search