Ako sa obliekať, ak máte 50 až 60 rokov

 In Tipy a triky

Dnes vám prinášame už štvrtý diel nášho blogu o tom, ako sa obliekať podľa vášho veku. Všetky materiály sú voľným prekladom podobných článkov časopisu GQ doplnené o naše názory. Nebuďte tým chlapom, ktorý akonáhle oslávi svoje 50. narodeniny, prestane sa zaujímať o svoj štýl. Práve naopak. Je čas na veľké finále. Prvý krok je uistiť sa, že vám všetko dobre pasuje. Nejde len o to vyzerať dobre. Oblečenie sa musí ľahko obliekať a vy sa v ňom musíte cítiť stále pohodlne. Nie je dôvod predpokladať, že v 50tke budete vyzerať dobre iba v oblekoch a formálnejšom oblečení. Áno, bude to tvoriť väčšinu vášho šatníka, avšak pozerajte stále aj na položky z iného ako formálneho štýlu. Bude však lepšie ak sa zameriate na značky, ktorých cielová skupina je široká a nie len mladí ľudia. Určite venujte zvýšenú pozornosť topánkam. Bude čoraz ťažšie zakomponovať farebné tenisky do vášho outfitu, preto odporúčame skôr zvýšiť paletu pohodlných, kvalitných topánok. Druhov topánok je naozaj široká paleta, ale ak chcete predsalen ostať aj pri teniskách, choďte do klasických modelov, nič zložité a farebné.

Berte si príklad z Vašich známejších rovesníkov

Colin Firth, 54

Colin Firth, 54

Clive Owen, 50

Clive Owen, 50

Mark Strong, 51

Mark Strong, 51

Richard E.Grant, 57

Richard E Grant, 57

Gary Oldman, 56

Gary Oldman, 56

5 zlatých pravidiel obliekania ak máte medzi 50 a 60 rokov


1) Neexperimentujte s prehnanou farebnosťou
Nevravíme, že váš šatník ma byť už len sivý a čierny, vôbec nie. Ak však chcete farebnosť nekupujte pestrofarebné kúsky. Inak môžete mať farieb aj milión ale v tmavších odtieňoch.
2) Investujte do kúskov, ktoré Vás vystihujú
Namiesto kupovania motorky, na ktorej sa preveziete dvakrát, radšej zainvestujte a kúpte si všetky kúsky oblečenia a pánskych doplnkov, ktoré ste vždy tak chceli mať a z nejakého dôvodu ste ich nekúpili. Kašmírové svetre, kožené bundy, kvalitný kufrík na dokumenty, rad na mieru šitých oblekov.
3) Viac typov oblekov
Nie je oblek ako oblek, a to nehovoríme o kvalite. Počet rozparkov, šírka klopy, šírka ramien, počet gombíkov, jednoradové/dvojradové sako atď. Je čas mať to všetko.
4) Preč s logami
Čokoľvek, čo kričí logo a názov výrobcu by už u vás nemuselo byť. Radšej pekný kúsok s minimálnym brandingom ako vec, ktorá je z 50% pokrytá názvom výrobcu.
5) Nezabúdajte – ste pánko
Niektorí muži môžu v tomto veku panikáriť. Vy však nie. Ste pánko a pánkom ostanete. Dozreli ste ako víno a je čas ho ukázať. Dokáže to Clooney, Oldman, Owen, dokážete to aj vy.

Čo kupovať v tomto veku

Pohodlné a elegantné topánky
Niekto si môže myslieť, že si to odporuje, no opak je pravdou. Priplatťe si a uvidíte, že aj tie najkrajšie topánky môžu byť pre Vašu nohu najpohodlnejšie.
Svetre a Saká
Máte už kopec nohavíc z oblekov a aj samostatne kupovaných. Košiel a tričiek je tiež plná skriňa. Teraz je čas dať čerešničku na vrch a začať hľadať kombinácie so svetrami a štrikovanými vecami. Ku tomu všetkému zopár nových sák a je to top.
Kravaty a motýliky
Kravaty a motýliky nie sú iba vecou obleku. Môžete ich nosiť aj každý jeden deň. Bez problému oživia Váš outfit každý deň.
Kvalitná vlasová kozmetika
Pokiaľ nemáte tie najúžasnejšie gény na svete, vaše vlasy už zrejme nie sú to, čo bývali. Vždy treba mať po ruke kvalitnú kozmetiku, no v tomto veku už duplom. Výpredajovými kúskami svojim vlasom určite nepomôžete.

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.

Ondrej

Some people see things as they are and ask - why? I dream of things that never were and ask - why not?

Latest posts by Ondrej (see all)

Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search