Ako sa obliekať, ak máte 30 až 40 rokov

 In Lifestyle, Tipy a triky

V predchádzajúcom článku, sme vám priniesli voľný preklad tipov od časopisu GQ o tom, ako sa obliekať keď máte medzi 20 a 30 rokov. Dnes na túto tému nadväzujeme a pridáme 10 rokov navyše. Ako sa obliekať keď máte medzi 30 a 40 rokov? Svoje dvadsiate roky života ste strávili experimentovaním s vašim štýlom. Tera nastal správny čas ustáliť ho. V tomto veku by ste už mali vedieť, čo sa vám páči a čo máte radi na sebe. S vyšším vekom by malo dôjsť aj ku zvýšeniu pracovnej a rodinnej zodpovednosti, vyššiemu platu a nárokom na Vás ale aj od Vás na život. Zrejme budete mať omnoho menej času a chute každé ráno vyberať ladiace veci a už vôbec nie ich pravidelne nakupovať a strácať čas v obchode. Preto je nevyhnutné poznať pár značiek kde viete vždy trafiť veľkosť, ktoré sedia Vášmu štýlu a tým uštríte čas aj námahu. Kým rifle a tenisky budú stále obľúbené najmä cez víkendy, váš pracovný týždeň zaplnia nohavice, košele, obleky, saká a poltopánky. Ak nepracujete v odvetví so striktným obliekaním, vaše pracovné a voľnočasové oblečenie sa začne zlievať do jednoho. Kým dvadsať ročným mužom stačilo vyzerať „smart“ vtedy keď bolo treba, Vy už musíte byť „smart“ 24 hodín denne. Váš režim starostlivosti o telo potrebuje zmenu tiež. Už nestačí poznať dobrého kaderníka a vedieť sa oholiť. Starostlivosť o pleť začína byť dôležitá. Každopádne vek medzi 30 a 40 je konečne ten, keď si môžete začať užívať a investovať doseba viac. Kúpte si položky, ktoré sú super a vydržia vám roky, aj desaťročia ako kvalitné pánske tašky, kabát, kvalitný dáždnik a rukavice. V skratke, je čas dospieť.

Berte si príklad z Vašich známejších rovesníkov

David Gandy, 35 David Gandy Benedict Cumberbatch, 38 Benedict Cumberbatch Chiwetel Ejiofor, 37 Chiwetel Ejiofor David Beckham, 39 david beckham Eddie Redmayne, 32 eddie redmayne

5 zlatých pravidiel obliekania ak máte medzi 30 a 40 rokov

1) Spoznajte „Vaše“ značky Nájdite značky, ktorých oblečenie vám dokonale sadne, poznáte ich kvalitu, veľkosti, ceny a dokážete v nich nakupovať aj bez skúšania. Zároveň je ideálne ak sa tieto 2-3 značky tovarom úplne dopĺňajú. V takom prípade máte o outfity postarané. Neskôr dokážete prejsť na online nákup od týchto značiek a vyhnete sa tak preplneným nákupným centrám.

2) Urobte z oblekov chrbtovú kosť Vašeho šatníka Svoj prvý oblek už máte. Teraz je čas mu dopriať kamošov. Sivý, modrý a čierny sú minimum. Neskôr skúšajte odvážnejšie odtiene a vzory. Rovnako nezabudnite skúsiť rozličné hrúbky materiálu pre zimu a pre leto. Nezabúdajte, oblek to sú nohavice a sako. Každé z nich sa dá využiť samostatne, prípadne skombinovať s inou farbou.

3) Žiaden strach z casual fridays Tie Vám môžu spôsobiť dilemu. Netrafiť sa pod ani nad nastavenú úroveň. Obleku sa vyhnite vždy, ak máte takáto deň v práci zaužívaný. Jednofarebné rifle, sako, sveter na gombíky, hnedé topánky. To bude Váš základ. A potom už len dopĺňať kúsky Vašej osobnosti.

4) Zvládnite teplé počasie štýlovo Tie dni keď ste si vyzliekli tričko a ľahli v parku na trávu sú už preč. V každom, aj v horúcom počasí by ste mali vyzerať ako dospelý muž. Bavlna a ľan budú vaši najlepší kamoši. Žiadne umeliny. A hlavne nemyslieť na to, že vám je teplo. Z toho sa budete potiť ešte viac, je to len v hlave.

5) Investujte do ukážkových vecí Teraz je pravý čas investovať doseba a do kvalitných vecí, ktoré vydržia večnosť. Začnite s vecami, ktoré budete používať naozaj často. Hovoríme o veciach, z ktorých potrebujete často iba jednu-dve ako tašky, peňaženky, rukavice, kvalitné neformálne kabáty, či dáždniky. Toto je zároveň ideálny čas na rozširovanie vašej topánkovej flotily.

Čo kupovať v tomto veku:

Plávacie kraťase Žiadne kvetinové a rozťahané trencle. Jendofarené, jednoduché.

Slnečné okuliare Nepotrebujete ich každý deň, no zároveň ich musíte mať stále po ruke.

Kabáty Ideálne také, ktré môžete obliecť k obleku, k rifliam aj k teniskám.

Obleky Ako sme už spomínali vyššie, začnite kombináciou modrá, sivá a čierna.

Pracovná taška Prvý dojem sa ráta. Ak nebudete mať vhodnú prepravu na vaše veci, pohoríte.

Vaša typická vôňa Nájdite si jednu a takú, ktorá Vás bude vystihovať. Čítajte náš zoznam 1 a 2.

Kozmetika Začnite hydratačným krémom, pokožka Vám poďakuje.

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.

Ondrej

Some people see things as they are and ask - why? I dream of things that never were and ask - why not?

Latest posts by Ondrej (see all)

Recent Posts
Comments
  pingbacks / trackbacks

  Leave a Comment

  Kontaktujte nás

  Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

  0

  Start typing and press Enter to search