Ako sa obliekať, ak máte 20 až 30 rokov

 In Lifestyle, Tipy a triky

Britská verzia úžasného pánskeho časopisu GQ priniesla zaujímavý článok o tom, ako sa obliekať keď máte medzi 20. a 30. rokom života. Tu je jeho voľná interpretácia. Nebudeme si klamať, byť v tomto veku je zradné. Kým Vaše telo je zrejme v najlepšej životnej kondícii a môžete naň obliecť takmer čokoľvek, zároveň prináša novinky. Necháte za sebou školu a prichádza prvá práca. Skrátka sa stávate mladými mužmi. Práve v tomto čase je veľmi dôležité zainvestovať do základných kúskov oblečenia, ktoré s vami zostanú ďalších pár rokov a budete sa v nich cítiť vždy dobre. Kvalitné nohavice, rifle, prvé topánky (nie športová obuv), Váš prvý oblek a dobré hodinky. Toto obdobie je však veľmi prajné a vhodné na experimentovanie s trendami. Áno, samozrejme urobíte množstvo chýb v kombinovaní farieb, vzorov, materiálov…ale čo, ste mladí, teraz je čas sa na chyby a vyladenie štýlu a osobnosti. V skratke, toto je Vaša prvá samostatná dekáda, začnite ju štýlovo.

Berte si príklad z Vašich známejších rovesníkov

Kit Harington, 28 kit harington Tinie Tempah, 26 tinie tempah Douglas Booth, 22 douglas booth Robert Pattinson, 28 robert pattinson Oliver Cheshire, 26  oliver cheshire

banner-bloger-roka_300x300_hlasuj

5 zlatých pravidiel obliekania ak máte medzi 20 a 30 rokov

1) Slim fit je správny fit Máte, alebo mali by ste byť, v najlepšej životnej kondícii Vášho života aj bez toho, aby ste trávili hodiny v posilňovni. Nezahoďte túto výhodu zbytočne voľným oblečením.

2) Spoznajte svoju farbu Každému najviac pristane iná farba, či ich kombinácia. Tmavším typom pristanú viac svetlé farby a opačne. Ak ste si už našli farby, v ktorých sa cítite skvelo, spravte z nich chrbtovú kosť Vášho šatníka a Vašich pánskych doplnkov. Ak nakúpite doplnky, ktoré sa odtieňovo hýbu okolo tejto farby, prípadne ju vhodne dopĺňajú, trafili ste do čierneho.

3) Experimentujte Je kopec predajcov a tovaru. Skúšajte, vyberajte. Nie každý obchod je drahý a tovar nedostupný. Rôzne tvary, vzory, materiál a štýly. Z počiatku dopĺňajte najmä jadro Vášho šatníka, okolo ktorého postavíte celé outfity.

4) Spoznávajte čaro kvalitného kaderníka a krajčíra Nikdy nepodceňujte kvalitný zostrih v kvalitnom oblečení. Spoznávajte výrobcov, ktorý robia dobré veci, čo Vám sedia a starajte sa o svoj zovňajšok pravidelne.

5) Naučte sa starať o svoju obuv Podľa topánok spoznáte človeka. Je na čase pozrieť sa dolu a naučiť sa všetko o tom, ako si obuv uskladniť, umývať, čistiť a starať sa o ňu. Je to jedna z prvých vecí, ktorú si na Vás okolie všimne.

Čo kupovať v tomto veku:

Biela košeľa – jednoduchá a dobre padnúca na každú príležitosť

Poriadny oblek – nie ten maturitný. Pohovory, svadby a iné príležitosti sú za dverami

Dobré hodinky – také, ktoré môžete nosiť na venčenie psa, návštevu rodičov ale aj do práce

Biele tenisky – dnes sú považované za základ. Hoci nie sú formálne, vynosíte ich aj 10 rokov

Kožená bunda – nie na koncerty, ale ako ku tričkám, košeliam, rifliam aj nohaviciam

Formálne topánky – vyhýbali ste sa tomu, ale je čas sa ich naučiť nosiť

„Slušné“ rifle – žiadne ošúchané, dierové a inak poznačené kúsky

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.

Ondrej

Some people see things as they are and ask - why? I dream of things that never were and ask - why not?

Latest posts by Ondrej (see all)

Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search