Ako sa Gentleman správa vo fitku

 In Nezaradené

Mnoho mužov necháva svoje gentelemenstvo pred bránami fitka. Možno ste sa dostali pred vstupom do gymu do kontaktu so šelmou, ktorá sa vo vás skrýva, každopádne by ste však nemali zabúdať na slušné chovanie. Aj vo fitku by ste sa totiž mali chovať zdvorilo, pretože pravidlá etikety sa musia dodržiavať všade.

 1. Upracte po sebe

Baví vás hľadať po fitku činky, ktoré po sebe niekto neuložil na miesto? Predpokladáme, že nie. Preto choďte svojim spolucvičiacim príkladom a uložte ich po sebe aspoň vy. Činky rozhádzané po fitku a kotúče „zabudnuté“ na strojoch sú pekne otravné. Nie každý totiž začína cvičiť s váhou, s ktorou ste vy cvik končili. Okrem toho, v gyme cvičia i baby, ktoré sú síce niekedy silnejšie ako niektorí chlapi, ale tiež ich nebaví po vás skladať kotúče z legpressu. Naučte sa preto po sebe urobiť poriadok. Ak už pre iné nie, myslite na to, že po záverečnej to po vás musí ukladať tá pekná štíhla recepčná.

gentleman vo fitku

2. Hygiena je povinná

Je normálne, že sa človek pri cvičení potí, je to normálna reakcia ľudského tela. Keď však na stroji docvičíte, utrite ho. Dnes sú už vo všetkých fitkách dezinfekčné prostriedky i utierky, využite ich, nech sa ďalšiemu makačovi, po vás neobráti žalúdok.

3. Poproste o pomoc

Ak cvičíte sami máte dve možnosti, buď požiadate niekoho, kto cvičí nablízku, aby vás istil pri ťažkých váhach, alebo sa s nimi budete trápiť sami a je dosť možné, že si ublížite. Nie je hanba niekoho poprosiť o pomoc. Je to prejav opatrnosti a rozvážnosti. Ak je človek, ktorého ste požiadali normálny veľmi rád vám pomôže, poprípade si pomôžete navzájom na striedačky. Vaša hrdosť nestojí za zranenie, všakže? Navyše, ak vidíte na svojom blízku športovo zdatnú ženu, je to fajn spôsob ako ju osloviť. I keď netreba zabúdať na to, že fitko nie je zoznamka. Kľudne si vypýtajte jej číslo, ale rozhovor si nechajte na vaše najbližšie stretnutie v kaviarni. Tam si môžete vziať jednu z našich tašiek, či dať i jeden z našich motýlikov, ktorým ju môžno očaríte skôr ako s trhačkami na rukách.

4. Nezaspávajte na stroji

Je samozrejmé, že medzi sériami musíte držať prestávku. Ale netvárte sa, že na stroji cvičíte, ak už desať minút lipnete na messengeri a píšete svojej slečne. Ak chcete chatovať píšte si s ňou doma. Do fitka sa chodí cvičiť a ak vám už tá neoodolateľná slečna zo včerajšieho večera píše, tak aspoň ten stroj uvoľnite pre ostatných. To, že vyskočíte na stroj a tvárite sa, že cvičíte, keď vidíte, že sa k vám niekto vydal opýtať sa koľko ešte máte sérií, sa neráta.

5. Opýtaj sa, ale slušne

Ak ste na strane druhej, teda tej čo si chce zacvičiť, ale na stroji je niekto iný, musíte sa vedieť správne opýtať. Vždy myslite na slušné vyjadrovanie. Pozdraviť, slušne sa opýtať, poďakovať. To predsa vie každý gentleman. Nikdy sa ale nepýtajte, keď práve človek dvíha ťažkú váhu, alebo vidíte, že cvičí intervalovo na čas. V tej chvíli mu totiž nie je práve do reči a je rád, že vôbec dýcha. Pekne počkajte, kým dokončí opakovania a má prestávku.

gentleman vo fitku 2

6. Odpovedaj slušne

Nedávno som cvičila vo fitku a potrebovala som svorky na olympijskú činku. Povaľovali sa vedľa chlapca, ktorý cvičil tiež s činkou, ale nepoužíval ich. Pekne som počkala kým docvičil sériu a slušne sa ho opýtala, či si môžem tie svorky zobrať. Nič asexuálnejšie nemohol povedať než: „Čo?“. Akokoľvek ste vyčerpaní, vysilení, či naopak rozbehnutí, nezabúdajte na slušnú komunikáciu. Je síce pravda, že nevedel čo sú svorky, ale predsa mohol komunikovať slušne. Týmto nevhodným výberom slovíčka sa dokázal pred ženou slušne odpísať. To, že ste vo fitku neospravedlňuje neslušnú komunikáciu a každý s kým budete takto komunikovať si o vás pomyslí, že ste len neinteligentná kopa svalov. Pričom to pri kopách svalov vôbec nie je pravidlo.

7. Nehádžte váhami

Je samozrejmé, že po niektorých opakovaniach ste rád, že žijete a neviete sa dočkať okamihu, kedy váhu položíte. Pointa je však naozaj v slovíčku položíte. Nechovajte sa ako hulvát a činky o zem nehádžte. Vyrušuje to ostatných, môžete niekomu ublížiť a neprospieva to ani vybaveniu a priestorom gymu.

8. Uvoľnite miesto pre ženu

Bežne sa stáva, že k jednému stroju, lavičke, či žinenke prídete naraz s niekým druhým. Vtedy nezabúdajte na príslovie, ktoré vraví, že múdrejší ustúpi a pustite tam toho druhého. Vždy sa dá nájsť nejaký náhradný cvik na danú partiu a samozrejme toto gesto dokonale zaberá na ženy. Verte mi, skutočne to vedia oceniť.

Pokiaľ ste si pri prečítaní týchto bodov povedali, že všetky ovládate a dodržuje, tak si páni môžete povedať, že sa viete chovať ako skutočný gentleman. Verte mi, že to oceňujú vaši spolucvičiaci a hlavne vaše spolucvičiace.

1Ak ste sa po tomto článku rozhodli, že idete do toho, je to to najlepšie čo môžete pre seba urobiť. Viem o tom svoje i ja, autorka tohto článku. Dovoľte mi, aby som sa predstavila, volám sa Monika Ludasová, mám 26 rokov a pred rokom som mala presne 76 kíl. Desivé číslo, však? Toto číslo sa behom piatich mesiacov zmenilo na 59. V júni som vyhrala súťaž časopisu Muscle&Fitness – Do Formy 2014 a dnes mám ambície stať sa bikini fitnesskou. Počas mojej cesty som si založila blog a fanpage na facebooku, kde vás rada uvidím a tak isto rada pre vás napíšem pár článkov i tu na blogu Gentlemen‘s. Budem rada, ak si ich prečítate.

 

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.

Ondrej

Some people see things as they are and ask - why? I dream of things that never were and ask - why not?

Latest posts by Ondrej (see all)

Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search