Ako dosiahnuť žiarivý úsmev

 In Tipy a triky

Každý gentleman by sa mal o seba starať. Dnes vám dám pár rád, čo robiť a čo nerobiť aby vaše zuby zostali biele. Jasný úsmev môže byť plusom nie len u žien, ale aj napríklad na pohovore, stretnutiach s obchodnými partnermi. Nebudeme si klamať. Budete vnímaný pozitívnejšie a možno vám to pomôže otvoriť nové dvere možností. Každý pozná bieliace pasty, žuvačky, ústne vody a iné metódy. Rady, o ktorých sa dozviete nižšie sa stanú vašimi návykmi. Ak ich budete praktizovať každý deň, stanú sa akousi rutinou a neskôr si môžete užívať biely úsmev.

ziarivy usmev (1)

Prvé tri rady sa týkajú toho, čo nerobiť.

Nepoužívať jedlú sódu!

Určite ste počuli o tomto triku. Je pravdou, že dokáže vyčistiť skoro všetko v kuchyni, ale vo vašich ústach urobí viac škody ako osohu.
Pri častom používaní môže byť škodlivá. Trpí tým zubná sklovina. Neskôr dokonca môže spôsobiť to, že vaše zuby tmavnú.

Nápoje, ktorým by ste sa mali vyvarovať.

Medzi tieto nápoje patria káva, čaj, červené víno. Samostatnou kategóriou sú sladké energetické nápoje. Kyseliny v spomínaných nápojoch majú rovnaké účinky ako tie, ktoré sa nachádzajú v citrusových plodoch. Doslova sa zuby v kyselinách kúpu. Ak si chcete vychutnať podobný nápoj použite slamku ochránite tak vaše zuby.

Čo nejesť.

Možno to bude pre niekoho prekvapením a možno ani nie. Čučoriedky, sójovú omáčku , rôzne marinády a omáčky. Majú totiž vyšší obsah tmavého pigmentu a ten spôsobuje zafarbenie.

ziarivy usmev (2)

Konečne sa dostávam k tomu čo robiť.

Vymeň zubnú kefku.

Začíname od zubnej kefky. Tú je potrebné meniť, každé tri mesiace, ale ak vidíte, že štetiny sú už opotrebované. Strácajú čistiaci účinok. Samozrejme po každom umytí zubov je dobré umyť aj kefku dôkladne.

Kúpeľ v jablčnom octe.

Ekologický spôsob ako dosiahnuť belší a zdravší úsmev. Odporúčajú sa dva diely vody a jeden diel jablčného octu. Roztokom si vyplachujeme ústa po dobu jednej minúty.

Čisti si jazyk.

Pri umývaní zubov mnoho ľudí zabúda na jazyk. Čistenie jazyka je nápomocné nie len pri sviežom dychu, ale aj pri bielych zuboch. Na jazyku sa totiž nazbierajú baktérie, ktoré môžu spôsobiť zafarbenie zubov. Odporúčam použiť kefku s jemnými štetinkami a dlhými ťahmi od koreňa jazyka začíname čistiť, ťah po ťahu.

Čerstvé ovocie a zelenina.

Jedenie ovocia, zeleniny a iných chrumkavých potravín napr. orechov je zdravé nie len pre tvoje telo, ale aj pre zuby. Orechy, surová mrkva, jablko a aj obľúbený karfiol pomáha zubom tým, že odstraňuje povrchové škvrny a zubný povlak.

Po jedení citrusov.

Ako už bolo vyššie spomínané v citrusových plodoch (pomaranče, citróny. limety) sa nachádzajú kyseliny, ktoré narúšajú zubnú sklovinu. Tým pádom sa ľahko tvoria škvrny na zuboch. Ako si teda vychutnať citrusové plody? Je to jednoduché po každej konzumácií citrusových plodov si vypláchni ústa. Ochrániš tak zuby pred kyselinami.

Tak a teraz už viete pár trikov a je len na vás či niektoré z nich použijete.

ziarivy usmev (3)

 

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.

Patrik

Latest posts by Patrik (see all)

Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search