11 zvykov štýlových mužov

 In Nezaradené

1. Investujte do oblečenia, ktoré bude vždy v móde

Módne trendy sa oplatí sledovať (tento rok stojí za zmienku najmä oversized kabát – toto však už nemusí platiť na budúci rok.) Nechceme vás nabádať, aby ste si takýto kúsok nekúpili, no premýšľajte! Investujete do kúsku, ktorý vám vydrží dlhšie. Modré slim rifle, nesmrteľná biela Oxford košeľa a vlnené sako s vhodným strihom bude vždy vyzerať veľmi dobre. Ak to doladíte pánskym budha náramkom, bude to len plus. Takže investujte s rozumom.

2. Vaše topánky by mali byť najdrahším kúskom vášho šatníka

2-Shoes-xl-j6bc3c-2

Čo je prvá vec, ktorú si všimnete na človeku, ktorého vidíte po prvýkrát? Presne tak, sú to topánky. Ak by sa vo veľkej korporácii dostavil niekto na stretnutie v rozgajdaných teniskách a vyťahanom obleku, pravdepodobne by tento človek hneď dostal padáka. Na druhej strane, ak by všetci na stretnutí boli oblečení v chinos nohaviciach, tričku a ležérnom sačku, možno by ste sa stratili v dave. Každopádne, pár krásnych, luxusne vyzerajúcich topánok zakryje takmer každý váš módny prehrešok.

3. Dbajte na krásu siluety

Nezáleží na tom, ako pekne vyzerá a aký drahý je materiál vášho oblečenia, ak má zlý strih a nesedí vám! Vtedy to vyzerá skutočne zle. Košeľa by vám mala sedieť okolo krku, oblek pasovať tip-top a nohavice dlhé tak, aby sa vám na spodku nekrčili.

4. Nebojte sa a opravujte

4-mend-xl-UyNfUW-4

Ak si nájdete nohavice, ktoré vám padnú ako uliate, tak hľadať za ne náhradu je posledná vec, ktorú chcete spraviť. Nebudete kvôli tomu brázdiť obchody, keď ich môžete ešte zachrániť. Udržiavajte vaše nohavice, či topánky v dobrej forme. Keď sa začnú objavovať nedostatky, dajte ich skúsenému krajčírovi opraviť. Dodá to vašim veciam umne „opotrebovaný“ look!

5. Poznajte materiál oblečenia

Vysoko kvalitná vlnená priadza, bavlna alebo kašmír z Anglicka, Francúzska alebo Talianska zakryje rôzne hrče a hrbolky na oblečení. Čo je však najdôležitejšie, takýto materiál vydrží test času a prežije kľudne 10 rokov určite skôr ako syntetika.

6. Majte na rýchlej voľbe krajčíra

6-tailor-xl-ISA1vU-6

Buď máte extrémne šťastie alebo ideálnu veľkosť oblečenia (aj keď tieto dve veci sa vylučujú), veľká väčšina oblečenia, ktoré si kúpite vám nesadne ihneď. Ak predstierate, že vám oblečenie sedí a vy ho nosíte aj tak – nepôsobí to dobre a mohli by ste vyzerať zanedbane. Namiesto toho, nájdite si dobrého krajčíra, ktorý vám pomôže vo dne v noci a so všetkým, čo kúpite utekajte hneď za ním. Takto budete vždy vyzerať chic, nezáleží na tom koľko miniete. Boli by ste však prekvapení, ako cenovo dostupná je takáto služba.

7. Vždy vedia, čo si oblečú

Môže to znieť hlúpo, no pripraviť si outfit deň vopred vás ušetrí ranného zápasu s otázkou: „Čo si dnes oblečiem?“ Páni moji, čo je viac, ako keď si v kľude prichystáte outfit, ktorý bude spolu ladiť alebo niečo, čo len v rannom zhone nahádžete na seba?

8. Vedzte, že jemné detaily vždy tromfnú načančanú pretvárku

Poznáte slávnu hlášku Ozzyho Osbourna: „ak hodíte dostatok h*vna na stenu, niečo z neho sa tam udrží“ ? Pevne verím, že si to viete premietnuť aj do nášho odvetvia obliekania. Čo sa týka obliekania, u mužov je menej viac. Ak si oblečiete kravatu, náprsný kapesník, opasok A ešte k tomu sponu na kravatu vedzte, že tieto veci spolu nebudú pôsobiť štýlovo – práve naopak.

9. Nebojte sa investovať do spodného prádla

Nosenie kvalitného spodného prádla vám pomôže so sebavedomím. Určite by ste si neobliekli prepotenú, skrčenú košeľu do práce, všakže? Správajte sa k vášmu spodnému prádlu tak, ako o všetky vaše módne kúsky. Musíme však dodať, že staré ponožky a staré spodné prádlo by sme mali raz za pol roka pretriediť.

10. Navštívte kaderníka každé 4 týždne

10-hair-xl-qAzfQ5-10

Aj keď je to len deň alebo dva, tie huňaté strapce vlasov znegujú každý deň, v ktorý ste mali dokonalý účes. Odsledujte, za koľko vám vaša hriva dorastie a rezervujte si stretnutie u vášho barbera v predstihu. Každé štyri týždne by mali stačiť.

11. Užívajte si to

Neradi to hovoríme, ale ak vám veľmi nezáleží na oblečení a neznášate sa ráno obliekať, je veľmi pravdepodobné, že štýlovým človekom sa nikdy nestanete. Kľúč k dobrému obliekaniu a k tomu, aby ste vyzerali dobre je radosť z oblečenia, obliekania, pánskych doplnkov a celkovo z takéhoto životného štýlu. Ak to neprežívate každú minútu, môžete to zabaliť.

Gentlemen's Newsletter

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavy

The following two tabs change content below.
Owner of Gentlemen's interested in men fashion & online marketing!
Recent Posts

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search