10 parfumov, ktoré musíte mať – 1.časť

 In Lifestyle, Tipy a triky

Na svete existuje niekoľko stoviek mužských parfumov, no tá skutočná mužská klasika je veľmi ojedinelým javom. Popri niekoľkých úžasných parfumov je iba zopár, ktoré získali status ikony.

„Muži často hodnotia vône takým spôsobom, akým hodnotia autá,“ nechal sa počuť známy voňavkár Azzi Glasser. „Chcú vyspelosť, no tiež požadujú spoľahlivosť a výkonnosť.“ Veľké marketingové kampane, či krásne balenia pôsobia na naše podvedomie, no vôňa prežíva vďaka mužom – a ženám – ktorí(é) chcú voňať pekne.

Či už ste parfumový „panic“ a hľadáte svoju prvú vôňu, parfumový „závislák“ hľadajúci ďalší kúsok na doplnenie zbierky alebo človek, čo hľadá darček pre muža, nasledujúcimi parfumami nič nepokazíte, priam naopak.

Christian Dior Eau Sauvage

Táto vôňa bola vytvorená v roku 1966 Edmondom Roudnitskom, Eau Sauvage sa stala synonymom pre ostrú, avšak čistú eleganciu.

„Podľa mňa je to jeden z najdôležitejších parfumových výtvorov druhej polovice minulého storočia,“ povedal parfumový historik Roja Dove. „Bola to prvá vôňa, ktorá obsahovala novo objavený materiál snov zvaný Hédion – jeden z 900 molekulárnych komponentov nájdených v jasmíne, ktorý mal citrusovú vôňu.“

Menej kolísavá, ako tradičné citrusové tóny, táto ingrediencia dodala Eau Sauvage dlho trvajúcu, komplexnejšiu ostrosť, ktorá ju vyzdvihuje nad dnešných vyzývateľov.

dior eau sauvage

Hermes Terre d’Hermes

Veľa tvorcov parfumov naháňa rýchle peniaze a navyše k tomu, cena pre vstup na market je privysoká, preto je veľmi jednoduché pre firmy vzdať sa a produkovať parfumy, ktoré sú tuctové namiesto toho, aby vytvorili čosi výnimočné. Napriek tomu bolo vytvorených minulú dekádu pár skutočne vyčnievajúcich parfumov. 

Sú tu však výnimky, ktoré potvrdzujú pravidlo. „Podľa mňa, Terre d’Hermes je jedna z troch najlepších, ak nie najlepšia pánska vôňa, ktorá sa vyrobila za posledných desať rokov,“ povedal Grant Osborne, zakladateľ basenotes.net, ultimátneho online zdroja pre výrobcov parfumov.

Zemná, drevená a korenistá vôňa s tónmi grepu, ružového korenia, pelargónie a cédru je lahodne svieža a pritom príjemne teplá a zmyselná.

perfume2

Creed Green Irish Tweed

Green Irish Tweed je zo všetkých vôní z dielne Creed pravdepodobne najznámejšia. Fanúšikovia tohto dreveného čísla (obsahuje tóny fialkových listov, santalového dreva a Irisu) sú údajne Hollywoodsky herci Russel Crowe, George Clooney a Clint Eastwood, popri nich aj rocková hviezda Robbie Williams a taktiež Princ Charles.

„Green Irish Tweed je krásne zostrojená sofistikovaná vôňa,“ hovorí Osborne. „Má úžasnú prispôsobivosť, ktorá sa hodí k vášmu tričku a džínam alebo k vášmu obleku.

perfume3

Aramis Classic

Vyrobená v roku 1964 a predávaná vo viac ako 120 krajinách. Aramis Classic má stále silnú pozíciu v predajnosti vďaka svojej teplej, intenzívne mužnej zmesi citrusových tónov so šalviou a santalovým drevom.

Klasická vôňa (vyznačuje sa kombináciou dubového dreva, kvetov, korením, živicou a cédrom), ktorá je veľmi pútavá a ideálna na večer – sporo osvetlené gentlemanské kluby, drahé kožou viazané knihy a vôňa cigár.

Húževnatá a trvalá vôňa, to je všetko, čo by moderná klasika mala obsahovať: nadčasovosť, mužnosť a trvalú obľubu u žien.

perfume4

Gurlain Vetiver

Lahodne drevená s prvkami korenia, tabaku a citrusovej kôry. To je vôňa, ktorú vytvoril Jean Paul Guerlain a bola priekopníkom v časoch jej vypustenia do sveta v roku 1961 za umiestnenie zemitej vône koreňa vetiveru do srdca tohto parfumu.

„Vôňa vetiveru je momentálne veľmi populárna – a sú tu skutočne skvelé vône, ako napríklad Grey Vetiver od Toma Forda,“ nechal sa počuť Glasser. „Je stále vynikajúca a jej úspech pripisujem faktu, že táto vôňa je sexy, naleštená a výborne upravená s krásnou univerzálnou sviežosťou.“

perfume5

Gentlemen's Newsletter

 

Pridaj sa k viac ako 1000 ľudom, ktorí odoberajú naše novinky a zľavyThe following two tabs change content below.
Owner of Gentlemen's interested in men fashion & online marketing!
Recent Posts
Showing 6 comments
 • Verina
  Odpovedať

  Pridala by som aj vôňu Gucci Guilty Pour Homme, v ktorej vnútri sa ukrýva céder, pačuli, kvet pomarančovníka, citrón a levanduľa. Na notine ju označili ako vzrušujúcu vôňu pre mužov, ktorí chcú byť magnetom pre ženské zmysly. To je cieľom nie ? 🙂

 • nikita
  Odpovedať

  Ja vône milujem. Najlepší výber, aj najlepšie ceny sú http://www.kuponyzdarma.sk/notino-sk/ . Ale za mňa Armani

 • Jaja
  Odpovedať

  Vybrali ste dobré parfémy. Dlho som si vyberala ten správny parfém pre mňa a pomohla mi ho vybrať strána https://nakupnyporadca.eu/zdravie-a-telo/parfumy/najlepsie-parfumy . Zúžili ponuku na tie najlepšie a kvalitné parfémy.

 • Adina
  Odpovedať

  Tu sú najlepšie parfumy ever, ty ktorý keď kúpite teraz alebo za 3 roky budú stále in. http://www.testkvality.eu/najpredavanejsie-parfumy/

  • Adina
   Odpovedať

   Označenie parfum, parfumovaná voda, toaletná voda, kolínska voda (voda po holení) apod. určuje podľa príslušných noriem, aké množstvo vonnej kompozície je v danej vôni. Veľmi jednoducho povedané nám toto označenie napovie, aká silná je vôňa a ako dlho vydrží. Avšak pri výbere je potrebné dbať aj na ďalšie zásady. Vône totiž nejde navzájom porovnávať, keďže majú rôzne zloženie. Korenená toaletná voda môže byť omnoho intenzívnejšia, než citrusová parfumovaná voda.
   Jemná parfumovaná voda Lanvin Eclat D’Arpege nie je v praxi taká intenzívna ako toaletná voda Chanel No.5. Pokiaľ však budete porovnávať jednu vôňu, ktorá sa vyrába ako vo forme parfumovanej vody, tak toaletnej, bude voda parfumovaná intenzívnejšia a s dlhšou výdržou. Parfumovaná voda Chanel No.6 tak bude silnejšia, než toaletná voda Chanel No.6. Samostatnou kapitolou sú parfumy – veľmi silné a koncentrované vône. Parfumy vyrábajú väčšinou len špecializovaní výrobcovia a v bežnom predaji ich nájdete veľmi zriedkavo. Tieto vône sú totiž natoľko silné a intenzívne, že sa na denné používanie príliš nehodia a navyše ich cena je veľmi vysoká. Viac info: https://www.covybrat.sk/

 • Paja
  Odpovedať

  Môj favorit je Versace pour Homme spomínaný tu https://www.equiplo.sk/najlepsie-parfumy-vone/, na leto celkom ideálne. Je tam dobre cítiť citrón a pomarančovník.

Leave a Comment

Kontaktujte nás

Máte otázku? Neváhajte sa nás spýtať

0

Start typing and press Enter to search